Запорізька "Студія рисунку" відзначає четверту річницю виставкою

Запорізька "Студія рисунку" відзначає четверту річницю виставкою

У виставковій залі Запорізької облорганізації Національної спілки художників України [ЗОО НСХУ] відкрилася виставка портрету, присвячена чотирьохріччю Студії рисунка. На ній представлено більше ста робіт, виконані 14-ма авторами у різних техніках [живопис, акварель, графіка].

Як розповіла голова ЗОО НСХУ Ірина Гресик, художнику, аби тримати себе у формі, слід шліфувати своє мистецтво все життя. Портрет і людська фігура – найважчі у відтворенні. І в світі давно існує практика, коли кілька митців гуртом «винаймають» одну модель і пишуть її кожен у власний спосіб – історія мистецтва знає багато таких прикладів.

У Запоріжжі чотири роки тому молоді художники виступили з ініціативою відродити цю традицію, і з 10 по 12 лютого 2017 року запрацювала перша студія рисунку. Після цього члени спілки художників, аматори і студенти збираються періодично, коли в учасників є вільний час. Минулого року відбулося більше десяти таких творчих зустрічей.

Натура має бути різноманітною, бо людство складається не лише з молодих та красивих. Та й художників більше цікавлять люди з досвідом, якимись характерними рисами. Звичайно, про «винаймання позуючих» не йдеться.

В якості моделей спочатку запрошували рідних, друзів, знайомих. А тоді спрацювала «циганська пошта», і в студії рисунку почали гостювати цікаві особистості – фотомитці, письменники, журналісти, музиканти.

 

Досі художники згадують співпрацю з артистами  ансамблю народної пісні та побутового танцю «Оксамит», серед яких знайшли для себе багато колоритних моделей.

На виставці представлені як завершені роботи, так і ескізи, начерки.  Цікаво спостерігати, як по-різному митці бачать одну модель, чи як художник працює над моделями у різних техніках.

Завітайте на виставку! Отримаєте велике задоволення!

Ганна ЧУПРИНА, фото автора

Поки матеріал готувався до друку, художники встигли зібратися ще на одне творче засідання. Моделлю слугувала Ярослава – дівчина, професія якої пов’язана з квітами, тому з її обличчя не сходила посмішка…

(Visited 30 times, 1 visits today)