Прокуратура Запорізької області домагається повернення 150 га землі Якимівській селищній раді

Господарським судом Запорізької області 05.02.2020 відкрито провадження за позовом прокуратури Запорізької області  в інтересах Якимівської селищної ради про визнання незаконним наказу про виділення землі, недійсним договору оренди та  повернення до комунальної власності земельної ділянки сільськогосподарського призначення  площею 150 га.

Відповідно до вимог земельного законодавства особа має право отримати в оренду земельну ділянку для ведення фермерського господарства поза конкурсом один раз для подальшого створення відповідного господарства, обгрунтувавши розмір земельної ділянки з урахуванням можливості її обробітку  та  перспектив діяльності фермерського   господарства.

Разом з тим, спірну земельну ділянку передано поза конкурсом у користування особі, яка вже отримувала у 1997 році 50 га землі державної власності для ведення фермерського господарства, які членами господарства приватизовані. Документи, на підставі яких видано відповідний наказ про виділення землі не містять обґрунтування щодо наявності достатньої техніки та трудових ресурсів для обробітку земельної ділянки площею 150 га.
(Прес-служба прокуратури Запорізької області)
(Visited 3 times, 1 visits today)