ArtForum на Хортиці: як народився мистецький проєкт

ArtForum на Хортиці: як народився мистецький проєкт

З 15 по 21 серпня на Хортиці та інших запорізьких локаціях відбудеться масштабний Мистецький форум, на який зберуться знані митці сучасної України, представники бізнесу, лідери громадської думки. Про те, як народився проєкт, «МИГ» поцікавився у авторки ідеї, громадської діячки, волонтерки, медійниці Тетяни Орлової.

– Тетяно, як ви наважались на проведення такого форуму?

– Запоріжжя – моє рідне місто, і я відчуваю потребу чимось йому віддячити. Такі культурні проекти, як «Мистецький Форум», на мою думку, — це мій особистий внесок у життя нашого міста.

У мене багато друзів, які творять українську культуру тут і зараз. Видалося цівкавим і корисним, аби запоріжці мали змогу побачити їх особисто, поспілкуватися та безпосередньо познайомитися з їхніми творами. Адже далеко не кожний має змогу часто відвідувати культурні столиці.

Інший аспект: ми не тільки, так би мовити, веземо культуру у Запоріжжя. Ми відкриваємо Запоріжжя для українських інтелектуалів: сакральна Хортиця, краєвиди, прогулянка на каяках Дніпром, серпневі дні та вечори… Чи це не мрія кожного художника,письменника чи поета?

Ось у такій природній аурі ми будемо шукати візію майбутнього України. Ми переживаємо нелегкі часи і маємо віднайти орієнтири, які допоможуть нам вистояти у сучасному світі.

Але у таких проєктах одного бажання мало, потрібні віра в свої сили та однодумці, адже провести такий мистецький форум може лише злагоджена команда. І тут я дякую в першу чергу директорці «Платформи спільних дій» Ірайсат Магомедалієвій (вона неймовірна!), Олесю Барлігу, Олені Сиваш, Ользі Швець, Тетяні Гургурі, багатьом особистостям, меценатам і партнерам, які підхопили ідею та доклали максимум зусиль для її реалізації.

Буде цікаво! Це ми вже бачимо по реакції людей у соцмережах — запоріжці охоче поширюють інформацію, лайкають, пишуть листи підтримки і чекають на Artforum.

– Нехай усе вдасться якнайкраще!

(Visited 270 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *