"Мистецький Форум" на Хортиці: з чого усе починалося?

"Мистецький Форум" на Хортиці: з чого усе починалося?

З 15 по 21 серпня на Хортиці та інших запорізьких локаціях відбудеться масштабний Мистецький форум.
Коли і як прийшла ідея зібрати на Запоріжжі митців і меценатів, бізнесменів та лідерів громадської думки, «МИГ» розпитав одну з організаторок події, директорку ГО «Платформа спільних дій» Ірайсат Магомедалієву:

– Ця неймовірна ідея належить громадській діячці, волонтерці та медійниці Тетяні Орловій. Ще взимку Тетяна звернулась до мене із пропозицією спільними зусиллями втілити важливий проєкт, мета якого — підтримка української культури, митців. Тим більше, що митці національного рівня визнання не надто балують своїми проєктами Запоріжжя. А можливість поїхати до Києва або Львова на івент або виставку, презентацію книги є не у всіх.

Спочатку ми планували провести Арт-весну у Запоріжжі і навесні пробуджувати найкращі творчі ініціативи, але через пандемію та карантин наші ідеї довелось відкласти. Після того, як суворі обмеження припинились і люди почали повертатися до активного життя, ми знову замислились до нашої ідеї — проведення Мистецького форуму.

– Хто учасники Форуму, формат та унікальність?

– Щасливі, повідомити, що у Мистецькому Форумі візьмуть участь Ірма Вітовська, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Матвій Вайсберг, Андрій Любка, Олена Придувалова, Олександр Ройтбурд, Андрій Пушкарьов, Галина Дюговська, Володимир Балибердін, Наталія Красильникова, Наталія Склярська, Володимир Омелян, Євген Магда, Микола Балабан, Олександр Палій, Дмитро Буланов, Нікіта Тітов, Анатолій Шерстюк. На відвідувачів Форуму чекатиме кінопрограма від Центру Довженко, представники Українського культурного Фонду; Фонду Креативна Європа; представники Міністерства культури, культурних інституцій та міжнародних посольств, діаспор.

Незабаром ми представимо повний перелік наших гостей та програму.

Вперше у Запоріжжі формат Мистецького Форуму як такий, коли одночасно митці з різних сфер: художники, писменники, музиканти, кінопродюсери і актори, лідери думок і діячі одночасно приїзджають до нашого міста.

Ніколи ще не було такого, щоб подія зібрала одночасно стільки відомих митців разом і все відбувалось у форматі креативних інсталяцій, виставок, кіно просто неба, перформансів, музичних виступів та інтелектуальних дискусій.

Ми живемо у настільки динамічний час, який вимагає замислитись над тим, що є сьогодні нашими орієнтирами, у що вірити, що цінувати. Тому на нашу думку саме діячі такого рівня, науковці і культурні дипломати зможуть допомогти відшукати відповіді на важливі питання.

Мистецький форум покликаний змінити суспільство, запропонувавши йому позитивні трансформації, але це дуже складна і відповідальна місія. Тому ми робимо усе можливе для реалізації Мистецького форуму у Запоріжжі. Вперше в наше рідне місто приїде така кількість талановитих і чудових людей, відомих на весь світ, і ми особисто, і наша команда Платформи, Тетяна Орлова і партнери пишаємось цим. Маємо надію, що і запоріжці і гості будуть разом з нами допомагати і підтримувати форум.

— Одне з головних запитань, що Мистецький форум ставить перед запрошеними гостями – як культурні ініціативи можуть створювати потужні бізнес-стратегії та наповнювати місцеві бюджети. Наскільки ця тема актуальна для Запоріжжя?

– Я вважаю, що саме зараз настав час для потужної співпраці: місцева влада, місцевий бізнес, культурні та громадські організації. Досягти успіху можна тільки спільними діями.

(Visited 133 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *