В Германии продолжили обязательный масочный режим в магазинах и транспорте

 

В Германии решили продолжить обязательное ношение защитных масок в общественных местах, в частности в транспорте и в магазинах.

Об этом договорились министры здравоохранения 16 федеральных земель, сообщает «Европейская правда» со ссылкой на DW.

 

У Німеччині продовжили обов’язкове носіння масок у транспорті та в магазинах

Відповідне рішення погодили міністри охорони здоров’я федеральних земель. Одне з обґрунтувань: у жителів країни не повинно виникати оманливе враження, ніби пандемія вже минула.

 
У Німеччині продовжили обов’язкове носіння масок у транспорті та в магазинах У Німеччині продовжили обов’язкове носіння масок у транспорті та в магазинах

У боротьбі з поширенням коронавірсної інфекції в Німеччині вирішили продовжити обов’язкове носіння захисних масок у громадських місцях, зокрема у транспорті та в магазинах.

Про це у понеділок, 6 липня, домовилися міністри охорони здоров’я 16-ти федеральних земель країни під час відеоконференції за участі федерального міністра охорони здоров’я ФРН Єнса Шпана (Jens Spahn). В якості одного з обґрунтувань рішення було вказано, що у жителів країни не повинно виникати оманливе враження, ніби пандемія вже минула, повідомляє агенція новин dpa з посиланням на учасників конференції.

Раніше цього дня канцлерка Німеччини Анґела Меркель (Angela Merkel) виступила категорично проти пропонованого скасування носіння захисних масок у громадських місцях.

«Усюди, де в суспільному житті немає можливості дотримуватися мінімальної дистанції, маски є важливим засобом, від якого, з теперішньої точки зору, відмовлятися й надалі не потрібно», — переказав слова Меркель речник німецького уряду Штеффен Зайберт (Steffen Seibert).

Це також є «чіткою позицією» усього федерального уряду, наголосив Зайберт. «Тобто, в автобусі, метро чи закладах роздрібної торгівлі носіння масок має залишатися обов’язковим», — додав він.

Таким чином, федеральний уряд виступив проти ініціативи окремих земель, зокрема Мекленбургу-Передньої Померанії та Нижньої Саксонії, пом’якшити або ж скасувати обов’язкове носіння захисних масок у роздрібній торгівлі.

Позицію Меркель підтримали також керівники партнерів християнських демократів у урядовій коаліції — Християнсько-соціального союзу та Соціал-демократичної партії Німеччини. Також за збереження цього протиепідемічного заходу висловилися і глави урядів переважної більшості земель країни.

Тим часом лідер правопопулістської  партії «Альтернатива для Німеччини» Тіно Крупалла (Tino Chrupalla) вимагав повністю скасувати обов’язкове носіння масок. За його словами, ефективність цього заходу з медичної точки зору є спірною, до того ж носіння масок б’є по роздрібній торгівлі, оскільки багато людей не мають бажання здійснювати покупки у масках.

Цю аргументацію підтвердив і речник галузевого об’єднання роздрібної торгівлі, який вказав на відповідне дослідження щодо гірших настроїв покупців.

На початку поширення коронавірусної інфекції у Німеччині скептично ставилися до носіння захисних масок, уряд також не рекомендував їхнього використання.

Тоді у країні спостерігався і дефіцит цього товару. Зміна позиції відбулася у квітні, коли водночас із певними послабленнями карантинних заходів уряди земель запровадили обов’язкове носіння масок у магазинах та транспорті, аргументуючи це необхідністю захисту оточуючих.

https://www.dw.com/uk/….a-54070585

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *