Українські фахівці готують ноу-хау в сфері громадського моніторингу якості повітря

Українські фахівці готують ноу-хау в сфері громадського моніторингу якості повітря

Команда технічних експертів «Eco city» (Івано-Франківськ) за підтримки чеської організації «Арніка» в рамках міжнародного проекту «Кампанія за чисте повітря в містах Східної України»* розпочала роботу над станціями громадського моніторингу якості повітря нового покоління «ОКСИДЖЕН». 25 вдосконалених міні-станцій найближчим часом будуть презентовані і встановлені в п’яти промислових містах України: Харкові, Кривому Розі, Запоріжжі, Дніпрі, Краматорську.

Станції «ОКСИДЖЕН» нададуть нові можливості оцінки якості повітря за сімома показниками: зважені частинки РМ10 і РМ2.5, азоту діоксид, вуглецю оксид, аміак, формальдегід, приземний озон, сумарні органічні речовини. П’ять з цих забруднюючих речовин входять в пріоритетний список «А», щодо яких проводиться оцінювання якості повітря згідно з новим Порядком державного моніторингу в сфері охорони атмосферного повітря (ПКМУ від 14 серпня 2019 р № 827).

Розширені функціональні можливості дозволять не тільки отримувати оперативні дані про якість атмосферного повітря, а й накопичувати великі дані для оцінки і прогнозування індексів забруднення і ризиків для здоров’я населення. Детальна презентація технічного рішення за участю експертів і громадськості відбудеться найближчим часом. Поки що партнери проекту — громадські екологічні ініціативи [у Запоріжжі це ГО «Дзиґа», керівниця Олеся Крамаренко – ред.] підбирають локації для установки станцій моніторингу.

Чеська сторона зазначила повну відкритість і компетентність команди «Eco city», а також готовність до всебічного розвитку альтернативної системи громадського моніторингу якості повітря в Україні.

*Міжнародний проект «Кампанія за чисте повітря в містах Східної України» реалізується громадською організацією «Арніка» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чехії в рамках Програми співпраці для трансформації.

(Visited 90 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *