Суд декілька років розглядав кримінальну справу й не знайшов підтвердження розтрати бюджетних коштів
Як повідомили у пресслужбі Жовтневого районного суду, “судом виправдано колишню очільницю Комунального підприємства «ЦКПтаВ Дубовий Гай», яку звинувачували у замаху на розтрату бюджетних коштів”.
Події, які розглядалися у суді, відбувалися ще 10 років тому.
У 2015 році Запорізькою міською радою була затверджена програма про забезпечення екологічної безпеки міста на 2015-2017 роки.
Цією програмою, серед іншого, було передбачено розчищення русла водойм на території парку «Дубовий Гай».
На виконання зазначеної програми директоркою комунального підприємства було укладено договір підряду на реконструкцію малої водойми.
Як зазначено у вироку суду, “27.11.2015 директор КП «Центральний парк культури і відпочинку «Дубовий Гай», виконуючи свої службові обов`язки, уклала з ТОВ «Ексістрой» в особі заступника генерального директора договір підряду №33 на виконання робіт: “Роботи, пов`язані з поліпшенням технічного стану та благоустрою малої водойми «ЦКПтаВ Дубовий Гай». Реконструкція”. Вартість робіт за цим Договором становить 982 770 гривень”.
Вікторію Чикалову, яка тоді керувала підприємством, пізніше звинуватили у спробі розтрати бюджетних коштів під час робіт з очищення водойми, т.з . «Лебединого озера».
За версією сторони обвинувачення, тодішня керівниця парку підробила офіційні документи, щоб отримати бюджетні кошти за роботи, які фактично не були виконані.
Як повідомляють у суді, “на початку грудня було відкачено воду, частково видалені зелені насадження з берегів водойми та зроблено геодезичну зйомку.
Продовжити інші роботи І етапу підрядник не міг, у зв’язку погодними умовами.
У зв’язку із закриттям бюджетного року сторони підписали акт виконаних робіт на фактично виконані роботи. Документи було подано на оплату, але розпорядник відмовився оплачувати роботи, а керівницю комунального підприємства невдовзі звільнили.
У лютому 2016 році мала водойма знову наповнилася через підводні води і новий очільник парку подав заяву про скоєння злочину”.
– Після ретельного розгляду справи: допиту свідків; обвинуваченої; представників органів місцевої влади; вивчення значної кількості письмових доказів, судом встановлено, що директорка парку культури діяла відповідно до норм чинного законодавства та умов договору підряду.
Тобто, обвинувачення у скоєнні службового підроблення, замаху на розтрату чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому у великих розмірах, не знайшло свого підтвердження, – зазначається у повідомленні Жовтневого райсуду.
Запорізький апеляційний суд залишив вирок Жовтневого районного суду без змін; апеляційну скаргу прокурора залишили без задоволення.
Фото ілюстративне