Ростислав Шпук: “ArtForum – свято любові. У тому числі до Запоріжжя”

Ростислав Шпук: “ArtForum – свято любові. У тому числі до Запоріжжя”

«Мистецький Форум» позаду, а його учасники продовжують публікувати на своїх сторінках у соцмережах відгуки. Сьогодні враженнями від Запоріжжя та його креативників ділиться фотохудожник, громадський активіст, меценат, співзасновник підземного переходу «Ваґабундо», а також партнер і друг Юрія Андруховича, франківчанин Ростислав Шпук

“Запоріжжя. Його ментальна і конструктивна асиметрії близькі до абсолюту. Місто простору, ніби створене для парадної ходи — по суші й воді – в якому багато водночас видимих горизонтів, а вертикалі в протилежних кінцях якого не паралельні між собою.

Архітектонічно дуже продумане і виважене, але на його деталі по-обивательськи легковажно чомусь не прийнято вважати, ніби помщаючись цим м’язистим будинкам за зверхність.

В результаті густо різьблені кам’яні урочисті пілястри парадних фасадів закінчуються вгорі приробленими дерев’яними людськими шпаківнями на всю стіну, а вхідні брами, замінені на менші пластмасові двері, обрамлюються голими шлакоблоками. Тому іноді архітектура почувається взятою в полон. Мабуть, це така полонотерапія для довоєнної радянської забудови.

Його українська — це здебільшого мова відповіді, воно нею не те щоб спілкується, швидше невимушено на неї переходить, хвильками і на хвильку, як визирають у вікно рухомого потяга.

І ось тут відбувся великий фестиваль українського інтелекту – ArtForum. Як на мене — свято любові, в тому числі до Запоріжжя.

Бо знайшлись ті, хто зумів все це бездоганно сотворити, хто вміє навіяти любов до того, що сам би ти не дуже й сприйняв, бо не зумів би розкрити.

Хто вміє тонко відчувати, розмовляти, передбачати, синхронізувати, сплітати, імпровізувати — і все у потрібних місцях, із залученням неабияких людей, що невимушено перелаштовувались на нехарактерні для себе функції, надаючи легкості подіям, з якою ті переростали одна в одну, зростаючись у щось вагоме, цілісне і значне. Для цього потрібен неабиякий організаційний талант — як от у Tanya Orlova і її друзів.

Мабуть, міста й розвиваються ось такими людськими стрибками вище голови, котрі привертають увагу до їхніх міст.

Дякую!”

Фото з FB-сторінки ArtForum

Оставить комментарий

2 Comments

  1. «Учитесь, читайте, і чужому научайтесь і свого не цурайтесь»- подобным образом говорил Т.Г. Шевченко. Исходя из информативной выборки с Вашего интернет-сайта легко без страха утверждать, что вообще все наши, отечественные, веб сервисы нисколько не уступят зарубежным.

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *