Прокуратурою області внесено подання голові Запорізької обласної державної адміністрації

Прокуратурою Запорізької області як спеціально уповноваженим суб’єктом у сфері протидії корупції відповідно до статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) здійснюється систематичний аналіз стану законності у сфері запобігання корупції з метою попередження корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень у публічній і приватній сферах суспільних відносин на території Запорізької області.

Так, у травні цього року прокурором Запорізької області в порядку статей 1, 65 Закону Голові Запорізької обласної державної адміністрації внесено подання з метою усунення причин та умов, що сприяли порушенню вимог Закону посадовцем апарату Запорізької обласної державної адміністрації, який в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону не подав у передбачені законом строки електронне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані: про купівлю автомобіля, вартість якого становить понад 400 тис. грн. та отримання кредиту в розмірі понад 190 тис. грн., чим вчинив адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, передбачені ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

У липні прокуратурою області отримано повідомлення Запорізької обласної державної адміністрації, що відносно вказаної посадової особи органу місцевої влади проведено службове розслідування та дисциплінарне провадження. Надалі, у вересні – надіслано копію наказу Запорізької обласної державної адміністрації про застосування у липні до порушника дисциплінарного стягнення у виді догани за неналежне виконання актів органів державної влади.

Втім, як встановлено прокуратурою області, відомості про притягнення до відповідальності дотепер не внесено, чим не дотримано вимоги ст. 59 Закону.

З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 1, 65 Закону, Голові Запорізької обласної державної адміністрації прокуратурою області у листопаді внесено подання щодо ініціювання службового розслідування з метою встановлення причин і умов, що сприяли порушенню вимог ст. 59 Закону відповідальними особами кадрової служби Запорізької обласної державної адміністрації. Розгляд документу прокурорського реагування триває.

Прокуратура області і надалі, в межах наданих законодавством повноважень, буде принципово реагувати на факти порушення антикорупційного законодавства.

(Прес-служба прокуратури Запорізької області)

(Visited 268 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *