Громада Запорізької області бере участь у національному проєкті «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»
У рамках цього проєкту Комишуваська громада Запорізької області, яка знаходиться у близькості до зони бойових дій, підписала меморандум про співпрацю з Борщагівською громадою Київської області.
Зокрема, тилова громада допоможе прифронтовій Комишувасі з організацією відпочинку дітей, комунальною технікою та будівництвом укриття для медичного закладу, повідомили у Запорізькій ОВА.
Комишуваська громада об’єднує 30 населених пунктів, що перебувають під постійними ворожими атаками – тут зруйновані школи й підприємства, а частина мешканців виїхала до більш безпечних регіонів.
Нині тут мешкають 8,5 тисяч людей, з них понад 1000 – вимушені переселенці (до війни було 13,5 тисяч жителів).
Однак громада продовжує жити, працювати й будувати плани на майбутнє відновлення.
Голова громади Юрій Карапетян зазначив, що після підписання меморандуму про співпрацю було визначено пріоритетні напрями роботи:
– Один з них – оздоровлення дітей.
Вдячні громаді-партнерці, яка виділила нам 5 млн грн на ці потреби.
Тепер будемо займатися організацією відпочинку дітей.
Також у планах громади – організація так званого «табірного» навчання.
Це коли до табору виїжджає цілий клас, щоб діти могли спільно навчатися і відпочивати.
Для дітей це дуже важливо, адже деякі з них бачили своїх однокласників лише на екранах комп’ютерів.
Борщагівська громада допоможе Комишуваській і з будівництвом укриття для місцевої амбулаторії та придбанням спецтехніки для комунального підприємства.
– На мою думку, проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» – це гарна ідея, адже є громади, у яких безпекова та фінансова ситуації набагато кращі, ніж у громад-форпостів, які знаходяться в безпосередній близькості до лінії фронту.
Тилові громади можуть надати прифронтовим населеним пунктам цільову допомогу. А для нас така підтримка дуже суттєва, – відзначив Юрій Карапетян.
Проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» ініціювало Міністерство розвитку громад та територій.
Його основна мета – об’єднання громад-партнерів (тилових і центральних громад України) для підтримки та відновлення громад, які розташовані вздовж кордону та на лінії бойового зіткнення, де значна частина об’єктів інфраструктури пошкоджена та зруйнована.
У грудні до проєкту долучилися понад 100 громад, підписано 51 меморандум про партнерство.
Ще 114 громад-форпостів потребують підтримки партнерів.
У рамках проєкту 2025 році планується відновити понад 10 000 об’єктів інфраструктури та розширити програми підтримки прифронтових регіонів.
Результати пілотного етапу продемонстрували ефективність цієї ініціативи: минулого року 15 областей допомогли відновити понад 1500 будинків у Херсонській області.