У Центр з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, звернулися за допомогою більше тисячі родин
У грудні 2023 року в поліції Запоріжжя розпочав діяльність Центр з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Фахівці Центру займаються пошуком людей, які зникли безвісти під час бойових дій або на тимчасово окупованих територіях.
Як повідомили у Нацполіції Запорізької області, 28 оперативників та 15 слідчих працюють над тим, щоб кожна людина, яка звертається до Центру, отримала повний кейс підтримки – від швидкого оформлення заяви та здачі ДНК-зразків до психологічної допомоги.
З моменту відкриття тут отримали допомогу більше тисячі родин, які заявили про втрату зв’язку зі своїми близькими.
Це без урахування консультацій, які поліцейські надають по телефону: працівники підрозділу відповіли на понад 2500 дзвінків.
За рік роботи поліцейським вдалося встановити долю 659 зниклих безвісти за особливих обставин: з’ясували місцезнаходження 140 громадян та, на жаль, підтвердили 385 смертей.
Нагадаємо, що особливими обставинами, відповідно до закону України Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, вважаються збройний конфлікт, воєнні дії, тимчасова окупація частини території України, надзвичайні ситуації природного чи техногенного характеру.
Докладніше про роботу Центру – у відео
Алгоритм дій у разі зникнення рідних та близьких
– Зверніться до найближчого відділення поліції за місцем свого проживання (при собі потрібно мати паспорт та документи, які засвідчують ваші родинні стосунки);
– Отримайте у слідчого витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань та пам’ятку про процесуальні права потерпілого;
– Здайте зразки ДНК для проведення експертизи.
У випадку, якщо кровні родичі відсутні, надайте слідчому особисті речі зниклої особи, які не піддавалися пранню чи прасуванню (станки для гоління, зубна щітка, натільна білизна тощо).
Процедура відібрання зразків для проведення ДНК-експертизи є безкоштовною;
– Зареєструйтеся на сайтах та здійсніть дзвінки на гарячі лінії органів та організацій, які сприяють пошуку безвісти зниклих або полонених:
- Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин: 16-98.
- Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими: 0-800-300-529 або 044-390-43-90.
- Національне інформаційне бюро: 044-287-81-65 або 16-48.
- Об’єднаний центр з координації пошуку та звільнення (СБУ): 098-321-11-21 або 044-321-11-21.
- Міжнародний комітет Червоного Хреста: 0-800-300-155 або 41-22-730-3600.
– Перегляньте на сайті МВС в розділі «Зниклі громадяни та діти» інформацію про перебування в розшуку зниклої особи за категорією «зниклий безвісти».
У разі відсутності інформації про розшук, зверніться до органу досудового розслідування, в якому перебуває кримінальне провадження;
– Подайте заяву та отримайте витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин будь-яким доступним для вас способом:
- поштовим зв’язком на адресу: вулиця Академіка Богомольця, 10, місто Київ, 01024;
- електронною поштою на адреси: [email protected] або [email protected].
(До заяви долучіть копію паспорта заявника, копію документу про ступінь родинних зв’язків зі зниклою особою, копію сповіщення з ТЦК та СП (у разі зникнення військовослужбовця).
Окрім цього, ви можете звернутися до фахівців центру з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин за номером телефону: 095-450-41-86 (наявні месенджери “WhatsApp, Telegram, Viber, Signal”) та скористатись чат-ботом у telegram, який скерує до держустанов, дотичних до пошуків.
Фото, відео – Нацполіція