Проект ЄС «Право-Justice» сформував Ради з питань реформи правосуддя у шести областях та на Донбасі

Проект ЄС «Право-Justice» сформував Ради з питань реформи правосуддя у шести областях та на Донбасі

Проект ЄС «Право-Justice» сформував Ради з питань реформи правосуддя в Чернівецькій, Дніпропетровській, Харківській, Львівській, Одеській областях та Донбасі, які сприяють формуванню політики у сфері реформи правосуддя на місцевому рівні. Їх представники вперше зібралися на щорічному Конгресі Регіональних рад з питань реформи правосуддя в Києві 26 березня 2019 року. Про це сповіщає прес-служба Представництва ЄС в Україні.

«Нам дуже важливо допомагати Україні в наближенні вашого сектора правосуддя до європейських стандартів, а також поверненні довіри громадськості до верховенства права. Люди в Україні, як і в будь-якій європейській країні хочуть мати неупереджену, ефективну, підзвітну й сучасну систему правосуддя Ефективне залучення регіонів є ключовим для подальшого прогресу реформи», – заявив Посол, Голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі.

Процес формування цих рад тривав з липня 2018 року до лютого 2019 року. Кожна Регіональна рада з питань реформи правосуддя складається з представників широкого кола правничих професій, наукових кіл, студентів та громадських організацій, які регулярно зустрічаються з метою визначення та обговорення тем пов’язаних з реформою правосуддя, що мають найбільше значення для їхнього регіону. Їхня мета — забезпечити постійний і структурований діалог між центральним рівнем і регіонами, щоб дати політикам в Києві більш чітку картину потреб і очікувань регіонів щодо реформи правосуддя. Водночас ці ради будуть контролювати вплив впровадження реформ у своїх регіонах.

Регіональні ради з питань реформи правосуддя діють як постійні робочі групи, які сприяють обміну досвідом між представниками різних правничих професій та кращому формуванню політики у сфері юстиції. Проект ЄС «Право-Justice» підтримує Регіональні ради з питань реформи правосуддя, надаючи стратегічне керівництво, операційну підтримку, а також міжнародний досвід і кращі порівняльні практики.

Протягом усієї діяльності Регіональних рад з питань реформи правосуддя учасники рад з різних регіонів скористалися можливістю відвідати заходи, які проводили їхні колеги з інших регіонів. Щорічний конгрес допоможе учасникам визначити професійні напрями, в яких вони хочуть працювати, та сформувати групи відповідно до їх індивідуальних знань та інтересів.

Щорічний конгрес допоміг розпочати конструктивний діалог між регіональними радами з питань реформи правосуддя та особами, які приймають рішення. Основні команди рад презентували свої перші ініціативи, які включали моніторинг впровадження процедурних кодексів, розвиток служби приватних виконавців, імплементацію нового Кодексу з питань банкрутства.

Довідкова інформація:

Проект «Право-Justice» надає підтримку реформ у сфері правосуддя, серед яких перезавантаження судової влади через відбір і оцінку суддів, перебудова в системі управління судовою владою, створення служб приватних виконавців і пробації, створення електронних реєстрів і зміцнення права власності.

Партнерами Проекту є Вища рада правосуддя, Міністерство юстиції, Вища кваліфікаційна комісія суддів, Верховний Суд, Нотаріальна палата та інші інституції правосуддя.

Проект Європейського Союзу «Право-Justice» є продовженням проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», реалізованого у 2014-2017 роках.

За сприяння Проекту створено Раду з питань судової реформи при Президенті України, розроблена Стратегія реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки та і План дій з виконання положень Стратегії.

 

(Visited 14 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *