Норвезька компанія NBT інвестує 1,2 мільярди євро в побудову надпотужної вітрової електростанції на Запоріжжі

Норвезька компанія NBT інвестує 1,2 мільярди євро в побудову надпотужної вітрової електростанції на Запоріжжі

У Запорізькій ОДА відбулася зустріч очільників області з представниками норвезької компанії NBT, що з 2019 року реалізує проєкт будівництва вітрової електростанції «Zophia» на території Якимівської та Кирилівської територіальних громад. Про це повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької ОДА.

Нагадаємо, що у грудні минулого року між Запорізькою ОДА та компанією NBT було підписано договір про співпрацю, в рамках якого були досягнуті домовленості про залучення інвестиції в інфраструктуру області. Загальна сума інвестиції планується в розмірі 1,2 мільярди євро.

В рамках реалізації проєкту «Zophia» планується будівництво від 130 до 150 вітроустановок встановленою потужністю від 5 до 6 МВт. Очікується, що щорічно ВЕС буде виробляти близько 1,8 млн МВт-год електроенергії. Після завершення будівництва проєкт буде найбільшою в Європі береговою вітровою електростанцією.

Вже розроблена проєктна документація та були зареєстровані повідомлення про початок будівельних робіт. Було проведено оцінювання впливу реалізації проєкту на навколишнє середовище, у тому числі, вивчалися види рослин та тварин поблизу місця спорудження ВЕС. До дослідження були залучені представники Департаменту захисту довкілля ОДА, громадських організацій, що опікуються захистом довкілля та науковці, які працюють у сфері екології. За отриманими результатами дослідження були внесені відповідні корективи до плану розміщення вітряків.

Під час нинішньої зустрічі голова ЗОДА Віталій Боговін наголосив на необхідності залучення до реалізації проєкту мешканців області та локальних підрядників, що будуть сплачувати податки до місцевих бюджетів. Окремо голова облдержадміністрації підкреслив необхідність узгодження будівельних робіт, у тому числі, робіт, пов’язаних із розбудовою додаткової інфраструктури проєкту, під’їзних автомобільних шляхів та розміщення баз для зберігання матеріалів із керівниками громад на територіях, де буде споруджуватися вітропарк.

Окремо сторони зупинилися на обговоренні логістичного плану перевезення матеріалів та обладнання. Узгоджена схема маршруту має забезпечити дотримання вагових норм, зменшити навантаження на місцеві дороги та запобігти дорожнім колапсам у курортний сезон.

«Старт» будівельних робіт планується в грудні. Завершення – у 2023 році. На будівництві орієнтовно буде задіяно понад 500 осіб. Під час операційної фази роботу вітропарку будуть забезпечувати до 150 осіб.

Директор з комунікацій проєкту «Zophia» Інгрід Сара Грімстад додатково зауважила, що для компанії є важливим питання співпраці з місцевою громадою. Тому важливою частиною проєкту «Zophia» є діалог у соціальному середовищі.

Команда проєкту готова у співпраці з місцевими громадами реалізовувати соціально значимі ініціативи. Пріоритетними сферами для них є: освіта; охорона здоров’я; інфраструктура; культура та спорт. Загалом норвезька компанія NBT планує залучити понад 15 млн євро у соціальну сферу області.

(Visited 16 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *