На ЗАЕС досліджують обладнання для кращої водоочистки

На ЗАЕС досліджують обладнання для кращої водоочистки

На проммайданчику Запорізької АЕС у дослідну експлуатацію введена установка зворотного осмосу, яка включена в схему іонообмінних фільтрів хімводоочищення енергоблока №5. Про це повідомляє Інформаційний центр ЗАЕС.

«Зворотній осмос – це фізико-хімічний процес проникнення рідини через напівпроникну мембрану. Для Запорізької АЕС такий досвід – перший. Якісне очищення води – це серйозний і дуже відповідальний процес, адже очищена вода йде на підживлення теплоносія першого і другого контурів усіх енергоблоків станції. Від її якості безпосередньо залежить ефективність і довговічність роботи всього устаткування, що контактує з теплоносієм», – відзначив начальник відділу інженерного забезпечення хімічного цеху Михайло Щербина.

Впродовж року фахівці хімічного цеху будуть спостерігати і аналізувати установку в різних технологічних режимах, контролювати якість на усіх етапах виробництва хімзнесоленої води.

Далі планується включення установки зворотного осмосу в схему іонообмінних фільтрів блоків №1-4 і її введення у промислову експлуатацію.

Вже сьогодні фахівці відзначають, що установка дуже добре очищає воду, у тому числі і від органічних сполук, а працює в 15-20 разів ефективніше від існуючих іонообмінних фільтрів.

Фото Інформаційного центру ЗАЕС

(Visited 20 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *