Серед головних показників якості води для життя риб та інших водних тварин у водоймах є концентрація розчиненого кисню.
Кисень проникає у воду з атмосфери й частково виділяється в самій водоймі в результаті життєдіяльності рослинних організмів. За допомогою хлорофілу зелені рослини виділяють з вуглекислого газу необхідний для побудови живої речовини вуглець, виділяючи в навколишній простір кисень шляхом фотосинтезу, але цей процес перебігає лише в світлий час доби.
Проникненню кисню у воду з атмосфери сприяють вітер, течії, атмосферні опади, різкі зміни температури та інші причини, що підсилюють перемішування шарів води. Розчинений у воді кисень витрачається на дихання тварин й окислення органічних речовин. При низькій концентрації розчиненого у воді кисню виникає замор риби, яка гине від задухи.
Вода з поверхневих джерел завжди в тій чи іншій мірі насичена киснем, рівень якого в першу чергу залежить від температури. Існує чітко виражена залежність між рівнем розчиненого у воді кисню і білковим, жировим і вуглеводним обміном у риб.
Співробітниками Державної екологічної інспекції Південного округу проведено вимірювання розчинного кисню. Проби були відібрані на нижньому б’єфі Дніпровської ГЕС у 6 контрольних створах (2,5 км нижче Дніпровської ГЕС, район парку Дубовий Гай, 0,5 км нижче очисних споруд ЦОС-1).
Про це повідомлено на сайті держустанови.
Вміст розчинного кисню коливався від 4,95 мг/дм3 до 6,00 мг/дм3 при нормі не менше 4,0 мг/дм3.
Інші показники, такі як азот амоній, нітрати, нітрити та хімічне споживання кисню лабораторно досліджуються, результати будуть повідомлені додатково.