Дмитро Буланов: “ArtForum – найбільше враження літа і джерело натхнення”

Дмитро Буланов: “ArtForum – найбільше враження літа і джерело натхнення”

Про «Мистецький Форум», що тиждень у серпні вирував у Запоріжжі, не дають швидко забути його учасники, які відкрили для себе наше місто й осягнули його роль у культурному просторі країни. Враженнями ділиться провідний український дизайнер, директор у Dmytro Bulanov creative büro Дмитро Буланов.

“Робити айдентику і стати дизайн-партнером для Всеукраїнського Мистецького Форуму із крутими учасниками, який створюється вперше, фактично народжується [хто робив події, той знає, що таке перший запуск івенту] – це дуже відповідально.

Айдентику Мистецького форуму розробляла команда Дмитра Буланова

На тлі багатьох існуючих українських івентів важко створювати щось нове, унікальне і по справжньому зачепити вимогливу публіку, ще й усім сподобатись [то вже зі сфери фантастики]. Бути поміченим у вирі безмежного інформаційного потоку — ще один великий виклик.

З усіх боків задум створення нового мистецького форуму у Запоріжжі [у порівнянні з більш розрекламованими для культурної спільноти Львовом, Фраником, Одесою чи тим же Києвом], виглядав як щось утопічне.

Але доля якось зводить мрійників і крейзі-гуманістів, які попри перешкоди і складнощі йдуть авангардом на виклики і відчувають, що за все хороше треба боротися і не полишати задум.

Знаю, скільки всього лягло на плечі організаторів та усієї команди, тому моє щире захоплення вами та повага зростали з кожним із трьох днів мого насиченого перебування на форумі. ArtForum став для мене найбільшим враженням цього літа і джерелом натхнення, після якого я ще більше вкорінився у любові та дослідницькому інтересі до вивчення української культури і її ідентичності.

Раніше я був з цим питанням «на ви» і ось нарешті, наші відносини стають палкими. Скільки всього хочеться прочитати, передивитись, послухати і дослідити після форуму! Як виявилось, судячи по гарячім відгукам, подібні сильні враження отримали й інші учасники із самими організаторами, і це був саме той випадок, коли хотілося продовження свята і не хотілося розлучатися із усіма учасниками і самим мистецьким форумом.

…До того, як писати цей допис вражень і подяки, я палив у себе на веранді і обмірковував, у чому ж секрет ArtForum?

Уявіть собі проблеми/задачі, з якими стикаються організатори, що беруться за створення події всеукраїнського рівня в не самому популярному на сьогодні жанрі — культура. Ну, та справжня культура, а не та бульбашка, де нагороди і ефір отримують потапи-лесі-нікітюк, а інститути «культури» створюють поплавські і піпл усе це споживає у вирі «пекельного скаженого весілля».

Справжня культура майже за весь час незалежності переважно знаходиться в авангарді і розвивається у підпіллі. У нас навіть немає здорової конкуренції, тому підтримувати треба усе, що дає хоч якусь світлу надію.

Усе справжнє і щире, як правило, живе там, де меншість. А якісна меншість – це рушійна сила, за якою підтягнеться більшість.

АртФорум став можливістю познайомитись із тими, хто вже став якісною основою української ідентичності у культурі і тими, хто створює її сьогодні. Перелік учасників говорить самий за себе: Андрій Любка, Матвій Вайсберг, Олена Придувалова, Володимир Омелян, Сергій Жадан, Наталія Красильникова, Нікіта Тітов , Aleksandr Kolodko, Тамара Горіха Зерня, Наталія Склярська, Євген Магда, Павло Матюша, Олександр Телюк, Микола Балабан, Тімоті Снайдер і багато інших.

Із усього зіркового складу мені особисто пощастило близько познайомитись і кайфово провести час, прогулятись із екскурсією по Запоріжжю із його баугаузним соц-містечком (дякую краєзнавцю Роману Акбашу!), сталінським барокко (про це і не тільки, вам захопливо розкаже Юрій Ганошенко), насолодитися Дніпром і поспілкуватись із Юрієм Андруховичем, Ростиславом Шпуком, Ольгою Жук, Іваном Козленком, Ірен Роздобудько, Ірмою Вітовською-Ванца, Галиною Дюговською, Володимиром Балибердіним, Андрієм Пушкарьовим, Kseniya Fuchs, разом із неймовірними організаторками цього культурного свята Тетяною Орловою та Ірайсат Магомедалієвою.

Українські митці у Запоріжжі фото
Ольга Жук, Іван Козленко, Денис Чернобровкін, Дмитро Буланов, Ростислав Шпук, Юрій Андрухович, Тетяна Орлова пізнають красу Хортиці з Дніпра

Секрет якості Мистецького Форуму – у справжніх людях, особистостях, авангардистах і крейзі-гуманістах нашого часу, для яких українська ідентичність це справжня цінність, смак якої вони здатні відчути.

І це, окрім вищезгаданих діячів, самі організатори, які будували подію, в першу чергу на цінностях і меті підтримати розвиток української культури, професійно поєднавши любов і запал із організаторськими здібностями на високому рівні — Tanya Orlova, Ирайсат Магомедова із усією дружньою командою Запоріжжя. «Платформа спільних дій», Олесь Барліг, Олена Сиваш, Дарья Головешко, Ксенія Андреєва, Анна Главчева і всі-всі. Окремо хочу подякувати Ol’ga Millward, яка познайомила нас із Тетяною і порадила як кваліфікованих фахівців, а в результаті всі ми отримали нових друзів і партнерів, щоб робити великі справи.

Кілька світлин частково зафіксували враження від цих останніх літніх днів серпня, в які хочеться повернутись.

ArtForum 2021 має відбутися і я його дуже чекаю!”

Фото – з FB-сторінки ArtForum

Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *