Заступник міністра освіти та науки Петро Коржевський розповів запоріжцям, що чекає на профтехосвіту

Заступник міністра освіти та науки Петро Коржевський розповів запоріжцям, що чекає на профтехосвіту

У Запорізькій області з дводенною робочою поїздкою побував заступник Міністра освіти та науки України Петро Коржевський. Посадовець у Бердянську ознайомився з роботою ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти», в Мелітополі відвідав два відділення Мелітопольського вищого професійного училища, а в Михайлівці завітав до Михайлівського вищого професійного училища.

Другого дня заступник Міністра освіти і науки побував у Запорізькому вищому професійному училищі «Моторобудівник», Запорізькому вищому індустріально-політехнічному училищі та взяв участь у робочій нараді з керівництвом облдержадміністрації та керівниками закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти. Присутні обговорили долю професійної освіти регіону, майбутнє закладів професійно-технічної та фахової передвищої освіти.

В останні роки контингент учнів має тенденцію до зменшення. Головні причини – демографічна ситуація в країні та непопулярність професійної освіти серед випускників шкіл. Для порівняння – у 2015 році в закладах професійної освіти Запорізької області навчалося 14953 учні, а у 2019 році – 12604 учні, тобто кількість учнів за п’ять років зменшилася на 2349 осіб. Про це повідомив заступник голови Запорізької ОДА Іван Федоров.

Заступник міністра освіти та науки Петро Коржевський зауважив, що Уряд почав роботу над виправленням ситуації у сфері професійної освіти. Зокрема, в планах оптимізація мережі закладів відповідно до потреб регіональних ринків праці; реалізація нової децентралізованої моделі управління та фінансування, орієнтованої на результати; створення сучасної навчально-виробничої інфраструктури для здобувачів професійної освіти; проведення комунікаційної кампанії з популяризації професійної освіти; максимальне залучення бізнесу до процесу підготовки фахівців в училищах та технікумах.

(Visited 82 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *