Запорізький регіон вибув з "почесної" п'ятірки лідерів за кількістю кримінальних порушень

Запорізький регіон вибув з "почесної" п'ятірки лідерів за кількістю кримінальних порушень

Уперше за останні п’ять років Запорізький регіон посів дев’яте місце в державі, а не увійшов у п’ятірку лідерів за кількістю кримінальних правопорушень на 10 тис. населення (цей показник склав 71,5 злочин, по державі – 61,3). Про це повідомив прокурор Запорізької області Валерій Романов під час оперативної наради, на якій підбивалися підсумки роботи органів прокуратури за перше півріччя 2019 року.

Завдяки якісній координації органами прокуратури діяльності правоохоронних органів збережено позитивну тенденцію до стримування темпів зростання  злочинності – на облік поставлено на 24 відсотки менше кримінальних правопорушень. Найбільшу питому вагу у її структурі займають злочини середньої тяжкості (45,5 відсотка).

Не в останню чергу це відбулося тому, що співробітники прокуратури прискіпливо ставляться до забезпечення законності при реєстрації та обліку поліцією кримінальних правопорушень. Упродовж цього року прокурорами поставлено на облік майже 400 укритих співробітниками органів Нацполіції області кримінальних правопорушень. Цей показник є умовно другим у державі.

У першому півріччі зменшилася кількість кримінальних правопорушень проти життя і здоров’я особи – на шість відсотків, та власності – на 28 відсотків.

Органи правопорядку зосереджуються більше на виявлення фактів збуту наркотиків, а не їх зберігання у незначних розмірах.

На 36 відсотків збільшилася документація випадків хабарництва. До реального позбавлення волі за ці правопорушення засуджено трьох осіб, що є другим показником по державі.

Припинено діяльність 10 стійких злочинних угруповань,  з них 2 – злочинні організації. Одне з викритих стійких злочинних угруповань є угрупованням з корумпованими зв’язками. Ще одне з викритих стійких злочинних угруповань вчиняло злочини у банківській системі (єдине по державі).

Спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою «екс-смотрящего часів президентства Януковича» Анісімова у створенні злочинної організації завершено складанням обвинувального акту. Матеріальна шкода, яка була завдана шести потерпілим, склала майже 21 мільйон гривень. З них три мільйона гривень і 250  тисяч доларів США відшкодовано шляхом вилучення майна, здобутого злочинним шляхом.

Також викрито діяльність злочинного угрупування, яке незаконно видобувало живі водні біоресурси з акваторії Утлюцького лиману. До його складу входив держінспектор Державної Азовської морської екологічної інспекції. Група діяла за пособництва посадових осіб Приазовського Національного природного парку та прикордонного посту «Кирилівка» Бердянського прикордонного загону. Сума завданих діями підозрюваних збитків сягнула майже пів мільйона гривень.

Цьогоріч забезпечено розкриття понад 40 відсотків учинених кримінальних правопорушень, що перевищує загальнодержавний показник.

(Visited 73 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *