Запорізькі художники запрошують на прогулянку із зими у весну

Запорізькі художники запрошують на прогулянку із зими у весну

У виставковому залі Запорізької обласної організації Національної спілки художників України [ЗОО НСХУ] майстри олівця та палітри дарують запоріжцям сніг, якого бракувало нам цю зиму, та весняний настрій. Тут відкрилися дві виставки – «Пленер у Криворівні» та «Весна іде, красу несе».

Перша – звіт чотирьох митців з кількаденного пленеру в Карпатах, який вони зорганізували собі в середині січня. Голова ЗОО НСХУ Ірина Гресик, її колеги Тетяна Височіна, Владислав Баранник, Микола Боровик власним коштом поїхали на Івано-Франківщину, до надзвичайно мальовничих  місць, відвідали Косово, Верховину та на три дні зупинилися у Криворівні, відомій усьому світу  завдяки картині Сергія Параджанова «Тіні забутих предків».

“Я мріяла побувати у  Криворівні з того часу, коли побачила світлини фотомисткині, присвячені святу Водохреща у цій місцині, – розповідає Ірина Гресик. – Тепер це вдалося. Враження трошки інші, ніж я очікувала, але надзвичайні. Це сакральне місце, де зберігаються справжні традиції. Сто учасників музичних колективів, що зібралися на Водохреща, змагання трембітарів – це не штучний фестиваль, коли люди просто одяглися в національні строї. Це щось щире, глибинне й потаємне, на що душа не може не відгукнутися”.  

Саме в Криворівні митці нарешті  зустрілися зі снігом, бо і в Карпатах цього року його було замало. Тож на виставці представлені чудові по-справжньому зимові пейзажі. Кожен з митців побачив природу по-своєму , і на їхні враження варто подивитися.

«Весна іде, красу несе…» – назва мовить сама за себе. Час, коли все прокидається, відроджується природа і прибувають сили, надихає людей, особливо тих, у кого в серці завжди весна.

На цій виставці представлені більше ста робіт запорізьких  художників – як іменитих членів Спілки, так і студентів, і аматорів , які дарують глядачам прекрасний настрій. Крім квітів, брунькатих дерев та сонячних краєвидів тут можна побачити щасливих людей у передчутті  свіжого подиху життя.

Завітайте на виставки! Задоволення гарантовано!

Ганна Чуприна, фото автора

(Visited 41 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *