“Запорізьке видавництво РВВ оголосило про заснування серії морських книжок «Мартин», – повідомив письменник, гість запорізьких книжкових Толок, автор книжок на морську тематику, і не тільки – Антон Санченко. – Цю книжку «Генрі Морган. Хроніки життя адмірала піратів Карибського моря» не дуже уважний читач може сплутати з першою книжкою серії – «Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара». Ну, якщо той читач галеони з фрегатами плутає, звісно. Головне, що написав обидві книжки Віктор Губарев. І обидві вони про піратів”.
Віктор Кімович Губарев найвідоміший дослідник піратства, 1987 року захистив кандидатську дисертацію «Морський розбій та його роль в колоніальній експансії європейських держав у Вест-Індії в XVII столітті» в Донецькому університеті. Написав більше 20-ти книжок з історії піратства. Переклав романи Стівенсона, Сабатіні, Купера, Конан Дойла, Дефо – теж всі про піратів. Написав романи «Череп на прапорі» та «Ямайський флібустьєр», теж зрозуміло про що.
Ця книга присвячена найвідомішому ватажку буканірів – Генрі Моргану (1635-1688). Історія справжнього капітана Моргана, який зовсім не схожий на усміхненого хлопця на пляшці рому.
В масовій свідомості «історії піратів» – це історії про грабунок, пиятику і ризиковані пригоди. Але за цим фасадом майже завжди стояла державна гра за перерозподіл територій та сфер впливу. Вмілими управлінськими діями губернатори англійських колоній XVII століття. спрямовували піратську агресію на своїх головних конкурентів – іспанські колонії в Америці, зокрема на узбережжі Карибського моря. Вести війну за допомогою піратів, хоч би й легалізованих на державній службі – завжди ризик і постійне балансування. Не дивно, що більшість їх ватажків для успішної кар’єри мусили мати виняткові організаційні здібності та виняткову жорстокість…