Верховна рада у першому читанні підтримала законопроект про повноцінний запуск системи трансплантації в Україні

Верховна рада у першому читанні підтримала законопроект про повноцінний запуск системи трансплантації в Україні

Розвиток системи трансплантації в Україні допоможе рятувати в 3-4 рази більше життів людей, які потребують пересадки органів або кісткового мозку, – нагадується на Євроінтеграційному порталі.

Трансплантація —  це цивілізаційний показник розвитку системи медичної допомоги у державі, а готовність її громадян до пожертви власних органів за життя або після смерті — це ознака свідомого розвиненого громадянського суспільства. Тому поступова розбудова спроможної системи трансплантації — це не просто виконання євроінтеграційних зобов’язань України, але і фактичне об’єднання українського суспільства з європейськими країнами заради порятунку життя людей.

Чому підтримка цього законопроекту дуже важлива:

— усуваються технічні та бюрократичні бар’єри для проведення трансплантації,

— гарантується правовий захист для лікарів від неоднозначного трактування заплутаного законодавства,

— регламентується робота електронних реєстрів донорів органів і кісткового мозку. З початком повноцінної роботи цих реєстрів кожен з нас зможе стати донором прижиттєво або задекларувати свою волю дозволити у разі смерті використання своїх органів для порятунку життів. Адже кожна людина, яка дозволила використати свої органи після смерті, може врятувати життя 6-8 інших людей!

— налагоджується ефективний механізм взаємодії з іноземними або недержавними електронними реєстрами гемопоетичних стовбурових клітин для створення національної бази даних донорів кісткового мозку.

 

(Visited 33 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *