П’ятого лютого, о 10.00, в Запоріжжі, у Палаці культури «Титан» (вул. Перемоги, 131) відбудеться презентація книги «Коли не стукають у двері: 25 історій про російську окупацію», написану очевидцями подій.
Організатор події – Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Книга й створена з ініціативи ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив» і містить 25 особистих історій українців, які діляться досвідом перебування в російській окупації чи її наближення. У виданні зібрано спогади жителів Запоріжжя, Київщини, Луганщини, Харківщини, Херсонщини і Чернігівщини, які охоплюють період із 2014 по 2022 рік.
Очевидці подій написали свої історії самостійно й закарбували власні переживання про досвід життя в окупації, під обстрілами, втрати родичів, друзів чи рідного дому, евакуацію, страждання тварин, полон тощо. Драматичні історії різних за віком і родом занять цивільних українців дають зрозуміти, чому для цих людей є неприйнятним життя під владою росіян.
Книга має на меті зберегти історію війни такою, як її бачать звичайні українці та показати світу чому ми не хочемо жити в російській окупації.
Презентація відбудеться за участі авторів.
Цю книгу підготували в рамках проєкту «Посилення громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі зусилля для протидії війні Росії проти України» Східноукраїнський центр громадських ініціатив за підтримки «Kurve Wustrow – центр навчання та взаємодії у ненасильницьких діях» в рамках програми «Громадянська служба миру» (ГСМ).