Представницька онлайн конференція «Система «Трембіта»: як ми зробили, аби бігали дані, а не люди» відбулася 11 березня 2021 року. Було обговорено вплив системи «Трембіта» на цифрову трансформацію України, представлено досвід учасників процесу впровадження системи.
Систему «Трембіта» було розроблено та впроваджено протягом 2016-2021 років в ході реалізації проєкту EGOV4UKRAINE Програми “U-LEAD з Європою».
«Бігати повинні дані, а не люди!» – це гасло нашого проєкту, і саме система «Трембіта» реалізує його якнайкраще. Вона забезпечує взаємодію державних електронних реєстрів та інформаційних систем і обмін даними між ними, створюючи основу для надання електронних послуг громадянам та бізнесам, – зауважила Марі Педак, керівниця проєкту EGOV4UKRAINE. – Ми вдячні за плідну співпрацю з Міністерством цифрової трансформації та іншими українськими державними установами. Разом нам вдалося досягти цієї амбітної мети “.
Станом на березень 2021 року понад 80 органів влади та місцевого самоврядування приєдналися до системи “Трембіта”. Через неї налагоджено понад 180 взаємодій між електронними реєстрами та інформаційними системами державних органів. Ці взаємодії слугують основою для розвитку електронних послуг. Наприклад, такі популярні послуги як єМалятко та ID-14 працюють на основі системи «Трембіта». В осяжному майбутньому вона забезпечуватиме онлайн-реєстрацію місця проживання.
«Трембіта» базується на системі, яка є основою для електронного врядування в Естонії, де 99% послуг надають сьогодні онлайн. Проєкт EGOV4UKRAINE імплементує Академія електронного управління (eGA Естонія).
«Україна – найбільша країна світу, де повноцінно працює платформа обміну даними «естонського» походження. Базуючись на досягненнях проєкту EGOV4UKRAINE, ми продовжуємо нашу співпрацю з урядом України в рамках наступного проєкту – EU4DigitalUA. Ми раді допомагати у здійсненні цифрової трансформації в Україні», – підкреслив Ханнес Асток, виконавчий директор Академії електронного управління.
Довідково
Систему «Трембіта» розроблено і впроваджено протягом 2016-2021 років у рамках проєкту EGOV4UKRAINE програми з підтримки децентралізації в Україні “U-LEAD з Європою” та IT-компаніями Cybernetica AS (Estonia) та SoftExpansion (Україна). Відповідні роботи коштували 9,4 млн. євро та були профінансовані Європейським Союзом та його державами-членами Швецією, Данією, Німеччиною, Польщею, Естонією та Словенією.