• Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Обрати мову сайту
  • Українська
  • Русский
Газета МИГ
  • Новини Запоріжжя
    • Підтримка
    • ЖКГ, Транспорт
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Спецпроєкти
    • Факти – ліки проти фейків
      • Випуск 1
      • Випуск 2
      • Випуск 3
      • Випуск 4
      • Випуск 5
      • Випуск 6
      • Випуск 7
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
      • Cпецвипуск 20
      • Cпецвипуск 19
      • Cпецвипуск 18.
      • Cпецвипуск 17.
      • Cпецвипуск 16.
      • Cпецвипуск 15.
      • Спецвипуск 14.
      • Cпецвипуск 13.
      • Cпецвипуск 12.
      • Cпецвипуск 11.
      • Спецвипуск 10.
      • Спецвипуск 9
      • Спецвипуск 8
      • Cпецвипуск 7
      • Cпецвипуск 6.
      • Cпецвипуск 5.
      • Cпецвипуск 4.
      • Cпецвипуск 3.
      • Cпецвипуск 2.
      • Cпецвипуск 1
      • Архів PDF Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
        • Спецвипуск 1
        • Спецвипуск 2
        • Спецвипуск 3
        • Спецвипуск 4
        • Спецвипуск 5
        • Спецвипуск 6
        • Спецвипуск 7
        • Спецвипуск 8
        • Спецвипуск 9
        • Спецвипуск 10
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Правда кривду переможе!
        • Cпецвипуск 6
        • Cпецвипуск 5
        • Cпецвипуск 4
        • Cпецвипуск 3
        • Cпецвипуск 2
        • Спецвипуск 1
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Архів PDF
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
  • Важливо
Газета МИГ
No Result
View All Result

Свіжі новини Запоріжжя та Запорізької області » Україна та Світ » В Киеве 23 ноября состоятся траурные мероприятия, на которых почтут память жертв Голодоморов в Украине

В Киеве 23 ноября состоятся траурные мероприятия, на которых почтут память жертв Голодоморов в Украине

by Ніна
21/11/2019
in Україна та Світ
0
474
VIEWS

https://znaj.ua/crops/47e717/620x0/1/0/2017/11/47/den-pamyati-zhertv-golodomorov-2016-istoriya-i-tradicii2.jpg

(znaj.ua)

В Киеве в субботу, 23 ноября, пройдут поминальные панихиды, реквием, тематические выставки и традиционная акция “Зажги свечу”, также в учреждениях образования и культуры запланированы тематические выставки, показ фильмов, сообщили в Киевской горгосадминистрации.

“Ко Дню памяти жертв Голодоморов, который отмечается ежегодно в четвертую субботу ноября, в столице пройдут траурные мероприятия, поминальные панихиды, реквиемы, тематические выставки и традиционная акция “Зажги свечу”. С целью чествования на должном уровне жертв Голодомора 1932-1933 годов – геноцида украинского народа и массовых голоду 1921-1923 и 1946-1947 годов, утвержден соответствующий план мероприятий”, – говорится в сообщении на сайте столичной мэрии в среду.

В частности, 23 ноября проведут траурные мероприятия на территории Национального музея Голодомора-геноцида (ул.Лаврская, 3) с участием представителей органов государственной власти, органов местного самоуправления, общественности, духовенства, иностранных гостей.

В этот день в 16:00 будет объявлена минута молчания в память жертв Голодоморов, а также проведена всеукраинская акция “Зажги свечу”. В это время каждый желающий может приобщиться к памяти погибших соотечественников и установить свечу на подоконнике.

В эту субботу на территории Киева будет приспущен Государственный Флаг Украины.

Также ограничат проведение мероприятий развлекательного содержания и внесут изменения в программы коммунальных средств массовой информации.

23 ноября в храмах будут проводить поминальные панихиды по погибшим в результате голодоморов в Украине.

22 ноября организуют встречу-реквием “Голод 33-го – боль души и память сердца” в Центральной библиотеке им. Т. Шевченко для детей Киева. В этот же день состоятся лекции и просмотр документального фильма в Национальном историко-архитектурном музее “Киевская крепость”.

До 30 ноября будет проходить выставка-реквием “Не погаснет в сердце памяти свеча” в Городской специализированной молодежной библиотеке “Молодая гвардия”.

До 29 ноября в Государственном архиве г.Киева пройдет выставка архивных документов “Ко Дню памяти жертв Голодомора 1932-1933 годов в Украине”.

В ноябре организуют показы документально-хроникальных фильмов: Украинской драмы режиссера Олеся Янчука “Голод-33” (1991) по мотивам повести Василия Барки “Желтый князь” и документальной ленты режиссера, писательницы и журналистки Анны Гон “Жернова” (2008) в коммунальных кинотеатрах сети КП “Киевкинофильм”.

В учебных заведениях Киева в течение ноября пройдут тематические уроки, воспитательные часы, лекции, научные проекты, мемориальные мероприятия, книжные и фотовыставки. Для школьников организуют экскурсии в Национальный музей Голодомора-геноцида.

Голодомор – это геноцид украинского народа, совершенный коммунистическим тоталитарным режимом с намерением уничтожить полностью или частично украинскую национальную группу. Эта квалификация вытекает из Конвенции ООН от 9 декабря 1948 года “О предотвращении преступления геноцида и наказании за него” и Закона Украины “О Голодоморе 1932-1933 годов в Украине” от 28 ноября 2006 года.

Всесоюзная коммунистическая пария (большевиков) и правительство СССР в 1932-1933 годах организовали искусственный голод на территории Украинской ССР и Кубани. Чтобы исключить сопротивление украинцев становлению и утверждению коммунистического тоталитарного режима, осенью 1932 года коммунисты начали специальную карательную операцию – массовый искусственный голод.

Вследствие умышленно созданных условий, несовместимых с жизнью, через несколько месяцев в 1932-1933 годах в Украине погибли миллионы людей. К сожалению, страшные обстоятельства преступления и сознательный запрет ведения статистики смертности делает невозможным установление точного количества и исчерпывающего поименного списка жертв.

Традиционно, в четвертую субботу ноября, в 16:00, память о более 7 млн украинцев, убитых во время геноцида, чествуют минутой молчания и зажиганием свечей на центральных площадях города, у памятников жертвам Голодомора, в храмах и в Зале памяти Национального музея Голодомора-геноцида в Киеве. Традицию зажигать свечи в окне своих домов, так называемую акцию “Свеча в окне”, предложил исследователь Голодомора Джеймс Мейс.

interfax.com.ua/news/general/625935.html

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Previous Post

К концу недели существенно похолодает, местами “подморозит” до -12° (карта)

Next Post

Валерій Плеханов: Якщо з нашої молоді виростуть гравці Суперліги, це зробить нас сильнішими

Ніна

Related Posts

ППО збила 198 із 400 ударних ворожих безпілотників – ПС ЗСУ
Україна та Світ

ППО збила 198 із 400 ударних ворожих безпілотників – ПС ЗСУ

16/07/2025
707
У Вінниці суттєво погіршився стан повітря після нічної атаки
Україна та Світ

У Вінниці суттєво погіршився стан повітря після нічної атаки

16/07/2025
641
Орієнтовні втрати ворога на 16 липня – Генштаб ЗСУ: 1037460 (+1170) осіб, 1196 (+2) засобів ППО, 30395 (+49) артсистем
Україна та Світ

Орієнтовні втрати ворога на 16 липня – Генштаб ЗСУ: 1037460 (+1170) осіб, 1196 (+2) засобів ППО, 30395 (+49) артсистем

16/07/2025
609
У Вінниці кількість постраждалих внаслідок атаки безпілотників зросла до семи
Україна та Світ

У Вінниці кількість постраждалих внаслідок атаки безпілотників зросла до семи

16/07/2025
611
Кабмін України призначив нового мовного омбудсмана
Україна та Світ

Кабмін України призначив нового мовного омбудсмана

16/07/2025
831
Next Post
Валерій Плеханов: Якщо з нашої молоді виростуть гравці Суперліги, це зробить нас сильнішими

Валерій Плеханов: Якщо з нашої молоді виростуть гравці Суперліги, це зробить нас сильнішими

Щоденники війни

ППО збила 198 із 400 ударних ворожих безпілотників – ПС ЗСУ

У Запорізькій області запускають масштабне виробництво комплектуючих для протипіхотних мін – ЗОВА

На Новопавлівському напрямку Сили оборони зупинили 27 спроб ворога прорвати оборонні рубежі

Хроніки ночі. Атаки ⚠️БПЛА

Орієнтовні втрати ворога на 16 липня – Генштаб ЗСУ: 1037460 (+1170) осіб, 1196 (+2) засобів ППО, 30395 (+49) артсистем

У Вінниці кількість постраждалих внаслідок атаки безпілотників зросла до семи

Цікаво

Збірну України провели на Європейський юнацький олімпійський фестиваль (20-26 липня)

У середу прогнозують спеку до +34°, на Заході та в Центрі – дощі

У Британії чоловікам, які зрубали “дерево Робіна Гуда”, дали чотири роки тюрми

Володар «Золотого м’яча» Лука Модрич офіційно став футболістом «Мілана»

Олександр Усик презентував у Лондоні відтворену мозаїку Алли Горської “Боривітер”

Українські школярі виграли два «золота» і два «срібла» на Міжнародній хімічній олімпіаді у Дубаї

Публікації

Трави. Зорі. Озеро. Пасіка. Розмови про складнощі життя

Біля мистецьких галерей на Соборному й двірник – художник

Обережно! Небезпечні павуки!

Суд відмовився зняти санкції з експрезидента “Мотор Січі” В’ячеслава Богуслаєва 

Неспричинена допомога й калоші для контролю емоцій

Як підготувати чотирилапого улюбленця до подорожі за кордон

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua

Газета МИГ
  • «Факти – ліки проти фейків» PDF архів
  • Архів PDF Світ допомагає відновлювати Україну
  • Архів PDF
  • Слово правди – наша зброя
  • Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Українська

Контакти

Адреса редакції:
м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 152, , 5 поверх
Адреса для кореспонденції:
а/с 8030, м. Запоріжжя, індекс 69095 Приймальня (061) 7875211,
[email protected]
Сайт mig.com.ua створено для поширення інформаційного контенту під брендом "МИГ". Матеріали сайту готуються і редагуються співробітниками ТОВ "Газета МИГ".
Сайт отримав гранти від Фонд Східна Європа, Празький центр громадянського суспільства та Асоціації «Незалежні регіональні видавці України».
Рекламна служба газети та сайту:
[email protected] ,
[email protected]
Статті у розділі "Важливо" можуть бути комерційною або спонсорською інформацією .
Адміністратор сайту:
[email protected] [email protected]
Використання матеріалів, опублікованих на сайті, дозволяється із зазначенням посилання на офіційний сайт газети МИГ

Мітки

ЄС БПЛА Бердянськ ДСНС ДТП Енергодар Запоріжжя Запорізька ОВА Запорізька область Мелітополь НПУ Новини Запоріжжя Новости Запорожья ПРОГНОЗ Украина адреси вибухи відключення відновлення війна війна з рф графіки гроші допомога діти електроенергія кримінал новини обстріл обстріли окупація погода пожежа поліція поліція_Запоріжжя ремонт руйнування рух рятувальники світло синоптик суд транспорт час черги

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

  • Русский
  • Новини Запоріжжя
  • Україна та Світ
  • Щоденники війни
  • Спецпроєкти
    • Факти – ліки проти фейків
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Євроінтеграція
    • Дивовижне Запоріжжя
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Правда кривду переможе!
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Громадськість за здорове місто
  • Публікації
  • Важливо
  • Фото і відео
  • Цікаво
  • Календар
  • Інфографіка
Рекламодавцям
No Result
View All Result