Україна покращить енергоефективність 1000 громадських будівель завдяки 300 млн євро кредиту від ЄІБ

Україна покращить енергоефективність 1000 громадських будівель завдяки 300 млн євро кредиту від ЄІБ

Міністерство розвитку громад та територій України та Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) підписали угоду про залучення кредиту у розмірі 300 млн євро для покращення енергоефективності 1000 громадських будівель, зокрема шкіл, культурних центрів, дитячих садків та лікарень. Про це повідомляє прес-служба Представництва ЄС в Україні.

Кредитну угоду було підписано під час 22-го саміту Україна-ЄС задля надання Україні допомоги у подоланні економічних наслідків COVID-19 шляхом стимулювання швидшого економічного та соціального зростання після пандемії.

  • Кредит надасть можливість встановити сучасне обладнання у будівлях, зокрема лічильники та системи контролю енергоспоживання, модернізувати системи опалення, вентиляції та освітлення, а також оновити зовнішні поверхні (фасади, дахи, теплоізоляційні плити, підвальні перекриття, вікна та двері).
  • Кредит дозволить попередити викиди 1 250 000 тонн CO2 та принести користь для понад 2,5 мільйонів громадян
  • Очікується, що гранти від Фонду E5P та ЄС доповнять кредит
  • Інвестиція від банку ЄС покращить середньо- та довгострокову стійкість українських громадських будівель, особливо лікарень, під час пандемії COVID-19

Завдяки кредиту вагому підтримку отримають малі та середні муніципалітети України, яким досі не вистачало сталого фінансування для здійснення необхідного оновлення.

Галузь охорони здоров’я України отримає безпосередню вигоду від оновлення завдяки впровадженню нових систем охолодження, використанню джерел відновлюваної енергії й інших заходів боротьби з COVID-19.

Довідково: Проєкт «Енергоефективність громадських будівель в Україні» був розроблений за підтримки внеску в розмірі 150 000 євро від Трастового фонду Східного партнерства з технічної допомоги (EPTATF), наданого у червні 2020 року. Очікується подальше фінансування проєкту у вигляді істотних грантових внесків від Фонду E5P та ЄС.

(Visited 30 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *