Украина может потерять право проведения отбора на ЧМ по футзалу – СМИ

Усе через Косово….

Украина может потерять право принимать групповой этап отбора на чемпионат мира по футзалу-2020.

Об этом сообщает 5 февраля издание Sport Arena.

Сборная Украины по футзалу, фото Павла Кубанова

Чоловіча збірна України з футзалу має бути господарем однієї з груп основного раунду відбору на чемпіонат світу-2020. Принаймні, таке рішення було прийнято ще напередодні жеребкування кваліфікаційних раундів на ЧС, а потім, власне, закріплене офіційно.

Матчі основного раунду кваліфікації в Україні мають пройти в жовтні 2019 року. Але тепер проведення відбіркового турніру в Україні під великим сумнівом. Усе через Косово.

Що сталося

Згідно з результатами жеребкування, Україна дізналася лише одного свого суперника напряму — Словенію. Ще два учасники групи мали визначитися за результатами першого кваліфікаційного раунду — в квартет з українцями та словенцями потрапляла друга команда групи В та переможець групи С.

Цими двома збірними стали Македонія (переможець С) та Косово (друге місце В). Таким чином, Україна в основному раунді має приймати квартет за участі Словенії, Македонії та Косова.

Проблема полягає в тому, що Україна не визнає незалежності Косово — і навіть не впускає громадян цієї країни на свою територію. Оскільки спортивні прецеденти були, а косоварам все одно не давали дозволу на в’їзд, Україна найімовірніше втратить право приймати груповий етап відбору на чемпіонат світу.

***

Що залишається робити футзальній збірній

До основного раунду відбору залишається понад вісім місяців — це достатній час, аби провести переговори з МЗС. Усе-таки у випадку з футбольної збірної, було серйозне обмеження в часі: Косово додали в українську групу в липні 2016 року, а домашній матч мав бути проведений уже в жовтні — 3 місяці.

Щоправда, наявність більшого часового інтервалу навряд якимось чином вплине на рішення Міністерства закордонних справ. Дипломатична служба України не буде створювати прецедент, на який згодом зможуть посилатися інші спортивні інституції.

Якщо Асоціація футзалу України разом з ФФУ не знайде шляху виходу з ситуації, матчі групового етапу будуть перенесені в іншу країну.

В УЄФА на запит Sport Arena відповіли, що у них поки що немає жодної інформації стосовно можливої заборони збірній Косово в’їжджати на територію України.

/sportarena.com/more-sports/futsal/ukrayina-rizikuye-vtratiti-pravo-provedennya-vidboru-na/

(Visited 10 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *