• Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Обрати мову сайту
  • Українська
  • Русский
Газета МИГ
  • Новини Запоріжжя
    • ЖКГ, Транспорт
    • Підтримка
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Важливо
  • Спецпроєкти
    • Стійке Запоріжжя
    • Факти – ліки проти фейків
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Правда кривду переможе!
        • Cпецвипуск 6
        • Cпецвипуск 5
        • Cпецвипуск 4
        • Cпецвипуск 3
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Архів PDF
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
Газета МИГ
No Result
View All Result

Свіжі новини Запоріжжя та Запорізької області » Публікації » Різне » Яким має бути парк Металургів

Яким має бути парк Металургів

by Светлана
in Публікації, Різне
0
Яким має бути парк Металургів
2.8k
VIEWS

Громадська рада при Запорізькій міськраді ініціювала в форматі воркшопу консультацію з громадськістю щодо майбутнього парку Металургів. Захід став продовженням діалогу, що розпочався ще торік, коли в парку з’явилося «Дерево пам’яті» – мистецький меморіал, присвячений загиблим захисникам і захисницям. Саме тоді вперше була озвучена ідея створити довкола нього простір для вшанування та громадського відпочинку.

Як повідомляє Громадська рада, у воркшопі взяли участь ветерани, рідні полеглих захисників і захисниць, мешканці/ки прилеглих до парку Металургів будинків, представниці/ки громадянського суспільства, активні жителі Запоріжжя, які пройшли попередню реєстрацію. Ключові питання стосувалися модернізації парку, зонування його території та поєднання меморіальної і рекреаційної функцій.

Також онлайн долучився автор інсталяції «Дерево памʼяті» та ідеї її розширення в меморіальний комплекс «Посадка. Дерево пам’яті» в концепції реконструкції парку Дмитро Костюмінський. У короткій презентації він підкреслив, що головним завданням є створення простору, в якому зростатимуть нові покоління, відчуваючи шанобливе ставлення до історії та розуміння, завдяки чому існує наша країна.

Відповідаючи на питання учасників і учасниць воркшопу, директор КП “Титан” Віктор Поляков повідомив, що розробка проєкту реконструкції передбачає співфінансування: «Фінансування відбуватиметься з кількох джерел: міського та обласного бюджетів, а також за участі бізнесу».

Соціологічна частина була представлена членкинею Громадської ради, виконавчою директоркою ГО «Спільно HUB» Тетяною Воскобойніковою. Вона представила результати опитування, в якому взяли участь понад 400 запоріжців. Заповнені анкети продемонстрували одностайність у кількох аспектах: збереження зеленої зони, додаткове озеленення, створення тихих просторів для рефлексії, а також важливість розвитку меморіальної складової. При цьому більшість опитаних виступили проти комерційної забудови, шумних атракціонів і рекламних конструкцій у парку.

Свою позицію озвучили й родини загиблих. Вони підкреслили: меморіал має лишатися центром парку.

Модераторка заходу – запрошена експертка з залучення та партисипативних практик, архітекторка, урбаністка, міська планувальниця Богдана Бесчастна (м. Київ) – наголосила, що європейський досвід вимагає починати проєкти, пов’язані з публічними просторами, з діалогу з громадою.
«Нормальний процес планування виглядає так: спершу громаду запитують, які цінності важливі, а вже потім архітектори створюють концепцію. Тоді вдається уникнути конфліктів», – підкреслила вона.

Далі почалась тривала робота в групах, під час якої учасниці та учасники сформулювали бачення парку як багатофункціонального простору:

– центральна меморіальна зона навколо Дерева пам’яті з лавками, тихими місцями та можливістю інтегрувати сучасні форми вшанування (зокрема QR-коди біля символічних об’єктів);

– дитячі, молодіжні та спортивні майданчики з урахуванням інклюзивності;

– простори для фестивалів і культурних заходів;

– облаштовані зони відпочинку для літніх людей, місця вигулу тварин, сучасна інфраструктура з безбар’єрними вбиральнями та укриттям.

У фіналі дискусії пролунала важлива пропозиція: не продовжувати «посадку» нових дерев як меморіальну алею, а формувати простір навколо вже встановленого Дерева пам’яті. Це рішення дозволить уникнути болючих питань для родин, чому чиєсь ім’я опинилося ближче чи далі від головної конструкції.

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Previous Post

У Запоріжжі починає роботу новий благодійний фонд

Next Post

Вертоліт який займався гасінням пожежі, впав під час операції у ставок. (відео)

Светлана

Пов'язані статті

Виснаження, тривога, ПТСР: як війна руйнує психічне здоров’я і де шукати допомогу у Запоріжжі
Підтримка

Виснаження, тривога, ПТСР: як війна руйнує психічне здоров’я і де шукати допомогу у Запоріжжі

31/05/2026
3.1k
Коли у запорізьких ветеранів «крила розкриваються»
Публікації

Коли у запорізьких ветеранів «крила розкриваються»

29/05/2026
3.2k
Запорізький SymphoKIDS повернувся з фестивалю у Франції
Мистецтво, дозвілля, туризм

Запорізький SymphoKIDS повернувся з фестивалю у Франції

29/05/2026
495
Чому мовчить BCП. Бо ясла* повні?
Публікації

Чому мовчить BCП. Бо ясла* повні?

29/05/2026
586
Сесія міськради Запоріжжя розглянула 68 питань: від допомоги армії до партнерства з Італією
Новини Запоріжжя

Сесія міськради Запоріжжя розглянула 68 питань: від допомоги армії до партнерства з Італією

27/05/2026
3.2k
Next Post
Вертоліт який займався гасінням пожежі, впав під час операції у ставок. (відео)

Вертоліт який займався гасінням пожежі, впав під час операції у ставок. (відео)

Щоденники війни

У Генштабі підтвердили ураження Саратовського НПЗ

У Запоріжжі після обстрілів — чотири пожежі та знищений снаряд

На Запоріжжі двоє людей загинули, семеро поранені через обстріли

ППО з вечора знешкодила 212 із 229-ти російських дронів – ПС ЗСУ

Орієнтовні втрати ворога на 31 травня: 1 364 060 (+1560) осіб, 1819 (+6) РСЗВ, 42987 (+57) артсистем

На Запорізькому фронті підсилюють екіпажі дронів-перехоплювачів новою технікою

Важливо

Перші кроки підприємця: від старту до фінансової організації

Як ефективно кредитувати бізнес: коли варто і не варто брати кредит

Як зменшити алергени котів у домі?

Як готувати на індукційній плиті без пригорання

Сергій Токарєв про DIY-«Вулики»: як громадам створювати освітні простори

Що таке комплексне обстеження організму і кому воно необхідне 

Публікації

Виснаження, тривога, ПТСР: як війна руйнує психічне здоров’я і де шукати допомогу у Запоріжжі

Коли у запорізьких ветеранів «крила розкриваються»

Запорізький SymphoKIDS повернувся з фестивалю у Франції

Сесія міськради Запоріжжя розглянула 68 питань: від допомоги армії до партнерства з Італією

У прифронтовому Запоріжжі підвищують тарифи на холодну воду

Від полону до пасіки: історії реінтеграції ветеранів у Запоріжжі

Цікаво

У Грузії вперше відкрили винний погріб Сталіна: на аукціон виставлять 40 тисяч пляшок

У Карпатах 1° морозу і йде сніг

Блакитна мікроповня у травні 2026: коли дивитися, що не можна робити і чого чекати

“Укрзалізниця” на літо додає рейси та призначає додаткові поїзди

Всенаправлений, схожий на морського їжака робот, кидає виклик традиційним дизайнам.(відео)

Криголам «Ноосфера» завершив п’ятий антарктичний сезон: судно повернулося до Кейптауна

Календар

Виснаження, тривога, ПТСР: як війна руйнує психічне здоров’я і де шукати допомогу у Запоріжжі

У Генштабі підтвердили ураження Саратовського НПЗ

«Швидше, вище, сильніше» – юні запоріжці змагаються на олімпійському фесті у Трускавці

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua

«Сильніші разом: Медіа та Демократія»

Здійснено за підтримки програми «Сильніші разом: Медіа та Демократія», що реалізується WAN-IFRA у партнерстві з АНРВУ та MBL за підтримки Норвегії.

Погляди авторів не обов’язково відображають офіційну позицію партнерів програми.

Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Ukrainian Media Fund в рамках проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.

Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Контакти

Адреса редакції:
м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 152, , 5 поверх
Адреса для кореспонденції:
а/с 8030, м. Запоріжжя, індекс 69095 Приймальня (061) 7875211,
[email protected]
Сайт mig.com.ua створено для поширення інформаційного контенту під брендом "МИГ". Матеріали сайту готуються і редагуються співробітниками ТОВ "Газета МИГ".
Сайт отримав гранти від Фонд Східна Європа, Празький центр громадянського суспільства та Асоціації «Незалежні регіональні видавці України».
Рекламна служба газети та сайту:
[email protected] ,
[email protected]
Статті у розділі > "Важливо" можуть бути комерційною або спонсорською інформацією .
Адміністратор сайту:
[email protected] [email protected]
Використання матеріалів, опублікованих на сайті, дозволяється із зазначенням посилання на офіційний сайт газети МИГ

Мітки

ЄС БПЛА Бердянськ ДСНС ДСНС Запоріжжя ДТП Запоріжжя Запорізька область Мелітополь Новини Запоріжжя Новости Запорожья ПРОГНОЗ Украина адреси вибухи відключення війна війна з рф графіки гроші допомога діти електроенергія запорізький напрямок кримінал новини новини_Запоріжжя обстріл обстріли окупація погода пожежа поліція поліція_Запоріжжя ремонт руйнування рух рф рятувальники світло синоптик суд транспорт час черги
  • Русский
  • Новини Запоріжжя
    • ЖКГ, Транспорт
    • Підтримка
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Важливо
  • Спецпроєкти
    • Стійке Запоріжжя
    • Факти – ліки проти фейків
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Правда кривду переможе!
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Архів PDF
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
Рекламодавцям
No Result
View All Result