У Запорізькій області продовжуються карантинні заходи: що змінилось

У Запорізькій області продовжуються карантинні заходи: що змінилось

Як відомо, вчора на засіданні Уряду прийнято рішення про продовження карантину в Україні до 11 травня. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль уточнив, лише після цієї дати почнеться поетапне зняття або послаблення обмежень. Зазначимо, за добу в Україні зафіксовано 578 нових випадків захворювання на коронавірус.

У зв’язку з цим у жителів Запорізької області виникають численні  питання щодо обмежувальних заходів, які продовжуються на території області. Про це свідчить кількість звернень, направлених на обласну гарячу лінію за номером 0-800-503-508.

Тож, серед змін, які були вчора затверджені, є дозвіл на перевезення в міському транспорті осіб, які виявили бажання бути донорами крові. Також дозволено залучати до роботи окремі категорії працівників без проходження обов’язкового профілактичного огляду, термін якого припав на період карантину. Відтепер особи, які перебувають на самоізоляції, мають включатися у додаток Міністерства цифрової трансформації «Дія».

Важливо, що зараз триває поминальний тиждень. Було прийнято рішення: закрити території цвинтарів та припинити рух будь-якого транспорту до них, окрім поховального. Це не стосується поховання, яке має відбуватися з дотриманням протиепідемічних правил.

Таке рішення вчора окреслив голова облдержадміністрації Віталій Туринок під час онлайн-наради з територіями.

– Дотримання карантинних обмежень під час Великодніх вихідних в області дозволило не допустити розповсюдження захворюваності на коронавірус. Розуміючи небезпеку та за погодженням з релігійними організаціями, ми повністю закриваємо території цвинтарів та припиняємо рух транспорту до них. Церковна традиція впродовж року встановлює кілька днів особливого поминання померлих. Тобто, згадати померлих родичів і друзів можна не тільки на дев’ятий день після Пасхи. Навіть до кінця поточного року будуть ще дві такі нагоди – 6 червня та 7 листопада, – прокоментував Віталій Туринок.

Крім того, продовжується заборона продажу товарів з лотків і на продовольчих та непродовольчих ринках.

(Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю  ЗОДА)

(Visited 38 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *