У Запоріжжя з'явився власний крафтовий МАЗ

У Запоріжжя з'явився власний крафтовий МАЗ

В обласному центрі відбулася презентація першої муніципальної цитаделі досліджень архітектурної спадщини – Музея архітектури Запоріжжя [МАЗ].

Його ще називають крафтовим. Тобто вишуканим, найвищого ґатунку. І як вже поділилися враженнями перші відвідувачі, новий музей справді вражає подачею матеріалу, різними видами інтерактивностей, таємничими шафками, а ще міні кінотеатром з дзеркальним проектором в поєднанні з сучасними технологіями.

Музей архітектури Запоріжжя фото
Один із залів музею

Генератором реалізації цього проєкту, що здійснилася за підтримки Департаменту культури і туризму Запорізької міськради, є відомий краєзнавець, науковець, історик Михайло Мордовськой. Вперше ідея створення такої установи виринула у 2014 році в учасників Асамблеї діячів культури. Але Михайло Михайлович продумав усі тонкощі, які не полишать відвідувачів байдужими.

Тут можна поринути в архітектурну красу старого Олександрівська – від першої фортеці до сучасності. У ньому чотири відділи, які присвячені забудові Олександрівська, колоніям менонітів, добі індустріальної модернізації, повоєнному відновленню міста. У живій інтерактивній експозиції можна буквально відчути, як жили люди десятки років тому.

Музей архітектури Запоріжжя картинка
В інтер’єрах можна поринути в минуле чи помріяти

Музей архітектури Запоріжжя розташувався у приміщеннях оновленої Центральної міської бібліотеки за адресою: Гоголя, 66.

Для широкого відвідування МАЗ відкриє свої двері в листопаді. Наразі формується штат установи та розробляється режим роботи.

Фото Катерини Симонової з мережі Facebook

(Visited 138 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *