• Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Обрати мову сайту
  • Українська
  • Русский
Газета МИГ
  • Новини Запоріжжя
    • ЖКГ, Транспорт
    • Підтримка
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Важливо
  • Спецпроєкти
    • Стійке Запоріжжя
    • Факти – ліки проти фейків
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Правда кривду переможе!
        • Cпецвипуск 6
        • Cпецвипуск 5
        • Cпецвипуск 4
        • Cпецвипуск 3
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
Газета МИГ
No Result
View All Result

Свіжі новини Запоріжжя та Запорізької області » Новини Запоріжжя » У Запоріжжі припиняє роботу гранітний кар’єр

У Запоріжжі припиняє роботу гранітний кар’єр

by Олена Ахінько
23/11/2023
in Новини Запоріжжя, Публікації
0
У Запоріжжі припиняє роботу гранітний кар’єр
3.1k
VIEWS

Кар’єр закривається через санкції, працівників звільняють

ТОВ “Смарт-Граніт”

, яке входить до структури інвестиційно-промислової групи “Смарт-Холдинг”, припиняє роботу і 31 грудня звільняє всіх працівників.

Про це повідомила директорка компанії Наталія Іванюк.

4 травня 2023 року Державна служба геології та надр України на п’ять років зупинила дію дев’яти спецдозволів на користування надрами, виданих компаніям, які пов’язані із бізнесменом Вадимом Новинським*, серед них і ТОВ “Смарт-Граніт”.

Підприємство повністю припинило діяльність з видобутку.

Це фактично зупинило весь ланцюжок виробництва, адже “Смарт-Граніт” може лише добувати, дробити, сортувати та відвантажувати продукцію.

Немає сировини – немає роботи, прибутку і, відповідно, ресурсів на оплату праці, податків та утримання активу.

Адже гірниче виробництво потребує постійних витрат на викачування води, охорону 100 гектарів території, екологічні заходи.

Півроку підприємство платило податки та зарплатню працівникам.

Однак нині ресурси вичерпано.

Наталія Іванюк зізналася, що це було дуже складне рішення.

“Ми зібрали трудовий колектив, я в очі людям сказала, яка ситуація у нас є, що ми робили, щоб її виправити, і прогноз.

Мушу сказати: деякі люди стояли та плакали. Бо хтось на підприємстві працює 10 років, хтось 20, а хтось і 40. І ані розвал Радянського союзу, ані криза 90-х, ані криза 2000-х, ані навіть війна не зупинили виробництво, і люди не втрачали роботу”, – сказала вона.

На думку директорки “Смарт-Граніт”, зараз дії держави доводять до того, що підприємство не має можливості працювати та мусить закритися, бо п’ять років утримувати бізнес просто неможливо.

“Для нашого, по суті маленького, бізнесу ситуація просто критична. І я не розумію позицію держави.

Санкції на п’ять років вводяться. Підприємству не лишається нічого, окрім як закритись”, – зазначає Наталія Іванюк.

На круглому столі, де інформаційне агентство NADRA.info зібрало представників заблокованих підприємств та державних інституцій, дотичних до впровадження санкцій, керівниця “Смарт-Граніту” запропонувала залучити іноземних наглядачів.

Вони могли б контролювати виконання основної задачі санкційних обмежень – щоб підсанкційна особа не отримувала прибутку від підприємства. Але актив паралельно зміг би працювати.

ТОВ «Смарт Граніт» спеціалізується на виробництві гранітного щебеню, бутового каменю, гранітного відсіву та пісочно-щебеневої суміші.

Компанія здійснює видобуток на Передаточнинському родовищі гранітів, що у Запорізькій області.

Розробка ведеться т. зв. Лівобережному кар’єрі площею 43 га.

До повномасштабного вторгнення рф потужності кар’єру дозволяли виробляти близько 100 тисяч тонн продукції на місяць.

Колектив – 260 людей – вузькопрофільні гірничі спеціалісти, фонд оплати їх праці – близько 5 млн грн.

Щороку “Смарт-Граніт” сплачував 30-40 млн грн податків до бюджетів різних рівнів.

*2 грудня 2022 року РНБО ввела санкції проти Вадима Новинського через причетність до релігійної організації, афілійованої з центрами впливу в рф.

Після цього стало відомо, що він нібито передав свої активи у траст і припинив контролювати діяльність інвестиційно-промислової групи Смарт-Холдинг.

Служба безпеки України вважає, що Новинський намагався вивести бізнес з-під санкцій, перереєструвавши його на кіпрські трасти.

В межах розслідування Міністерство юстиції повернуло бізнесмена до списку бенефіціарів низки компаній Смарт-Холдингу.

Фото – сайт “Смарт-Граніт”

Tags: "Смарт-Граніт"видобутокгранітзакриттясанкції

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Previous Post

На Запоріжжі окупанти погрожують місцевим депортацією через відмову брати паспорт рф

Next Post

На Запорізькому напрямку ЗСУ знищили новий російський всюдихід «Пластун-СН» – фото

Олена Ахінько

Редакторка МИГу Олена Ахінько досліджує життя громад, розповідає історії людей і фіксує реальність прифронтового Запоріжжя — текстом, фото і відео. Теми автор обирає найактуальніші. Досвідчений майстер із написання репортажів, розслідувань, підготовки коментарів.

Пов'язані статті

Перший серпневий номер запорізького проєкта “Згуртованість – фундамент захисту держави” поїхав до читачів
Новини Запоріжжя

Перший серпневий номер запорізького проєкта “Згуртованість – фундамент захисту держави” поїхав до читачів

12/08/2026
2.2k
Як у Запоріжжі допомагають молоді будувати кар’єру
Новини Запоріжжя

Як у Запоріжжі допомагають молоді будувати кар’єру

12/08/2026
3k
Запорізькі підприємства сплатили понад 206 млн грн екологічного податку
Новини Запоріжжя

Запорізькі підприємства сплатили понад 206 млн грн екологічного податку

12/08/2026
463
Як знизити ризик псування харчових продуктів у спеку
Новини Запоріжжя

Як знизити ризик псування харчових продуктів у спеку

12/08/2026
463
Підприємство під Запоріжжям забруднювало повітря викидами: що вирішив суд
Новини Запоріжжя

Підприємство під Запоріжжям забруднювало повітря викидами: що вирішив суд

12/08/2026
463
Next Post
На Запорізькому напрямку ЗСУ знищили новий російський всюдихід «Пластун-СН» – фото

На Запорізькому напрямку ЗСУ знищили новий російський всюдихід «Пластун-СН» – фото

Щоденники війни

ППО знешкодила 112 зі 138 безпілотників, якими росія з вечора атакувала Україну, – ПС ЗСУ

У Запоріжжі рятувальники ліквідували пожежу після удару рф по «Епіцентру»

На Гуляйпільському напрямку відбито шість атак окупантів

Сили безпілотних систем уразили логістичний хаб Wildberries у Воронежі

1011 ударів по Запорізькій області: загиблий і 9 поранених

Орієнтовні втрати ворога на 12 серпня: 1 461 660 (+1260) осіб, 2203 (+13) НРК, 25127 (+7) ББМ

Важливо

16 ГБ проти 32 ГБ: що насправді впливає на FPS в ігровому ноутбуці

Як відрізнити оригінал C.P. Company від підробки

5 причин, чому смартфони середнього цінового сегмента стали повноцінною альтернативою флагманам для ігор та роботи

Як проходить реабілітація від залежності

Сучасна стоматологія: методи лікування та профілактика захворювань зубів

Як вибрати автоматичний тонометр для дому у 2026 році – критерії, на які дійсно варто звернути увагу

Публікації

Як у Запоріжжі допомагають молоді будувати кар’єру

Як знизити ризик псування харчових продуктів у спеку

Евакуація в Україні: хто організовує та як діяти. Покрокові правила

До школи без стресу: запорізькі медики дали поради батькам школярів

Традицією соломоплетіння не торгуємо: її продовжуємо

12 років тому загинув лейтенант Іван Гутнік-Залужний із Запоріжжя: історія героя та його родини

Цікаво

YouTube вдвічі збільшив вимоги щодо кількості переглядів для підключення монетизації

Пристрій розміром з чехол для AirPods виявляє віруси та онкомаркери в домашніх умовах.

Проєкт «Шлюб онлайн» в Україні продовжили на два роки

Прогноз погоди на 10–12 серпня: дощу не буде, але є причина для занепокоєння

Минулого тижня в Україні зареєстровано майже 3,5 тисячі шлюбів – Мінюст

Спека відступає? Яку погоду готує Запоріжжю найближчий вікенд

Календар

Перший серпневий номер запорізького проєкта “Згуртованість – фундамент захисту держави” поїхав до читачів

Як у Запоріжжі допомагають молоді будувати кар’єру

Сьогодні Зальцбург приймає матч за Суперкубок УЄФА

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua

  • Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям

Контакти

Адреса редакції:
м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 152, , 5 поверх
Адреса для кореспонденції:
а/с 8030, м. Запоріжжя, індекс 69095 Приймальня (061) 7875211,
[email protected]
Сайт mig.com.ua створено для поширення інформаційного контенту під брендом "МИГ". Матеріали сайту готуються і редагуються співробітниками ТОВ "Газета МИГ".
Сайт отримав гранти від Фонд Східна Європа, Празький центр громадянського суспільства та Асоціації «Незалежні регіональні видавці України».
Рекламна служба газети та сайту:
[email protected] ,
[email protected]
Статті у розділі > "Важливо" можуть бути комерційною або спонсорською інформацією .
Адміністратор сайту:
[email protected] [email protected]
Використання матеріалів, опублікованих на сайті, дозволяється із зазначенням посилання на офіційний сайт газети МИГ

Мітки

ЄС БПЛА Бердянськ ДСНС ДСНС Запоріжжя ЗОВА Запоріжжя Запоріжжяобленерго Запорізька область Мелітополь Новини Запоріжжя Новости Запорожья ПРОГНОЗ Украина адреси вибухи відключення війна війна з рф графіки гроші допомога діти електроенергія кримінал новини новини_Запоріжжя обстріл обстріли окупація погода пожежа поліція поліція_Запоріжжя ремонт руйнування рух рф рятувальники світло синоптик суд транспорт час черги

Здійснено за підтримки програми «Сильніші разом: Медіа та Демократія», що реалізується WAN-IFRA у партнерстві з АНРВУ та MBL за підтримки Норвегії.

Погляди авторів не обов’язково відображають офіційну позицію партнерів програми.

Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Ukrainian Media Fund в рамках проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.

Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

За фінансової підтримки чеської організації People in Need, у рамках ініціативи SOS Ukraine підготовлені матеріали у рубриках «Новини. Підтримка» та «Публікації. Різне».

Зміст публікації не обов’язково збігається з їхньою позицією.

  • Русский
  • Новини Запоріжжя
    • ЖКГ, Транспорт
    • Підтримка
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Важливо
  • Спецпроєкти
    • Стійке Запоріжжя
    • Факти – ліки проти фейків
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Правда кривду переможе!
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
Рекламодавцям
No Result
View All Result