У виставковій залі Запорізької обласної організації Національної спілки художників України відкрилася виставка робіт митця із Нікополя Костянтина Поддубка «Творчі метаморфози». На ній представлено 63 живописних та графічних роботи, що являють собою своєрідний творчий звіт за кілька десятиліть життя у мистецтві.
На жаль, пан Костянтин не зміг бути присутнім на відкритті своєї персональної виставки [напередодні у Криму померла його мама]. Проте, як висловилася голова Запорізької облорганізації НСХУ Ірина Гресик, коли бачиш роботи художника, складається враження, що знаєш його особисто.
Костянтин Поддубко народився у 1959 році в Алушті. Закінчив Кримське художнє училище імені Самокиша, а за кілька років – і Харківський художньо-промисловий інститут. У Харкові він познайомився з пані Лілією, яка вже більше 30 років є музою та дружиною художника. Після закінчення вишу подружжя переїхало до Нікополя, де мешкає до сьогодні.
Костянтин Поддубко у різні періоди своєї творчості звертався до монументального мистецтва, створював вітражі, але живопис чарував його постійно. Художник дотримується гасла, що у мистецтві неможливо перемогти раз і назавжди. Тому його роботи відзначаються несподіваністю й небанальністю.

Позаторік Костянтин Поддубко відзначив потрійний ювілей – 60-річчя, 30 років творчої діяльності та 25-річчя членства у Національній спілці художників України. Це і стало поштовхом до створення досить масштабного проєкту, який познайомив би із творчістю художника ширше коло поціновувачів мистецтва.

Виставка «Творчі метаморфози», крім Нікополя, відбулася у Дніпрі та Енергодарі, а наразі за порадою голови Дніпропетровської облорганізації НСХУ Андрія Пікуша демонструється у Запоріжжі. Пані Лілія вдячна Ірині Гресик, яка надала світле й просторе приміщення і допомогла зі вдалим монтажем виставки.

До речі, з нашим містом пана Поддубка пов’язують досить міцні стосунки.
По-перше, його армійська служба між училищем та інститутом проходила у Запоріжжі, і солдат Поддубко відвідував наші театри, концертні зали, музеї та виставкові зали.
По-друге, у 90-ті роки його роботи демонструвалися у галереї «Порт-Арт», яку очолювала знана художниця Валентина Чікіна.
Нарешті, 10 років Костянтин Поддубко викладав на кафедрі дизайну у Запорізькому національному технічному університеті [нині Національний університет «Запорізька політехніка»] і близько спілкувався з відомими запорізькими художниками.

Головною темою митця є людина в соціумі, яка не здається і перемагає. Власне становлення художника припало на 90-ті роки, коли багато обдарованих особистостей не змогли знайти себе у мінливому світі.
Пан Костянтин – очевидець і безпосередній учасник змін у суспільстві на зламі тисячоліть, тому значна кількість його робіт є ретроспективою перебудови – у широкому сенсі.
Більшість його робіт сюжетні, часом гостросоціальні чи іронічні.


Як зауважує культуролог, кандидат філософських наук Валерія Ходак, часом один і той самий мотив може використовуватися також у пейзажах і в натюрмортах – з іншим настроєм. “Стилістика художника поєднує риси реалізму, імпресіонізму, наївного мистецтва, зберігаючи шарм, притаманний йому одному… Великим є і діапазон емоцій, що відчувають глядачі: смуток змінюється надією, іронія – ніжністю”.

Завітайте на виставку «Творчі метаморфози» Костянтина Поддубка! Вона демонструватиметься за адресою «Бульвар Центральний, 3» до кінця серпня.
Ганна ЧУПРИНА, фото автора