У Запоріжжі, Бердянську і Мелітополі митці та бізнес гуртуватимуться довкола екології

У Запоріжжі, Бердянську і Мелітополі митці та бізнес гуртуватимуться довкола екології

Запоріжжя, Мелітополь і Бердянськ візьмуть участь у амбітному проєкті UcanUkraine, який об’єднає навколо проблем довкілля митців, бізнесменів та активістів. Крім міст Запорізької області, до проєкту долучився Херсон.

Проблеми навколишнього середовища в Запорізькій та Херсонській областях входять до першої п’ятірки питань, які турбують їхніх мешканців. Тому громадська організація «Дзиґа», яка багато років бореться за чистоту атмосферного повітря та загальне покращення екологічної ситуації, за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) започаткувала для чотирьох міст Півдня проєкт UcanUkraine, який триватиме чотири місяці.

За цей час еко-активісти, урбаністи, представники місцевого бізнесу у кожному місті-учаснику будуть залучені до двох воркшопів. Експерти допоможуть містянам проінспектувати муніципальні екологічні програми та розробити дорожню карту для співпраці з місцевою владою.

Після воркшопів підприємці у співпраці з активістами та командою проєкту визначать ідеї для екологічних ініціатив. Найкращі з них отримають фінансову підтримку на реалізацію. Бізнеси, які запровадять еко-ініціативи, отримають спеціальну відзнаку та будуть нанесені на локальну мапу дружніх до екології закладів.

Під час проєкту відбудетсья інтерактивна тематична виставка. Через креативні арт-об’єкти UcanUkraine продемонструє жителям стан довкілля міст-учасників та всієї України, а також яскраві приклади успішних громадських ініціатив та бізнесів.

Команда проєкту разом із місцевими художниками створить у містах мурали на екологічну тематику. Макети для них обиратимуться за допомогою онлайн-голосування за участю містян.

Проєкт UcanUkraine стартував оригінальним зверненням на сторінці в Фейсбуці:

«Привіт! Мене звати Україна, і мені 29 років…
Зупинись і озирнись навколо.
Подивись, яким повітрям ти дихаєш, яку воду та продукти ти споживаєш, скільки сміття в річках, лісах та навіть під вікнами наших будинків.
Чи можеш ти це змінити?
Вірю. Ти зможеш.
Лише один крок змінює тебе.
Лише один крок змінює мене.
Один крок…

  • це одне посаджене дерево…
  • це вчасно вимкнена вода і світло…
  • це небайдужість до екологічних порушень і зловживань…
  • це сортування сміття та вибір на користь екологічних матеріалів та виробників

Я змінююсь, коли змінюєшся ти.

Мені 29 років, мене звати Україна, і я хочу, щоб ми змінювалися разом”.

Долучайтеся!

(Visited 67 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *