У Польщі розповіли, де працюють і скільки отримують українці

http://dialogs.org.ua/wp-content/uploads/2019/11/polsha-640x394.png

Трудові мігранти з України працюють в 18% фірм в Польщі, з них до 40% – це великі підприємства.

Про це йдеться в новому дослідженні агентства з працевлаштування Personnel Service (Польща).

Майже дві третини працівників з України приїжджають до Польщі багато разів. Громадяни України можуть працювати в Польщі без дозволу на роботу протягом не більше півроку протягом 12 місяців на підставі заяви роботодавця про намір доручити роботу іноземцю.

Згідно зі звітом, українські працівники є на кожному п’ятому польському підприємстві. Трудові мігранти з України працюють в 40% великих підприємств, в 25% середніх і в 15% дрібних.

Однак, за словами керівника агентства Кшиштофа Інгльота, польським фірмам все важче найняти працівника з України. Причиною цього зросла конкуренція на міжнародній арені. В даний момент 46% компаній в Польщі повідомляє про труднощі з підбором персоналу зі східних країн, а це на 32% більше, ніж в минулому році.

За даними звіту, українські працівники займають посади нижчої ланки в 72% випадків. У кожній п’ятій компанії працівники з України займають посади середнього рівня, які вимагають відповідних професійних кваліфікацій, і тільки в 4% польських компаній український персонал працює на посадах вищої ланки.

Кожна друга фірма пропонує працівникам зі сходу ставку від 14,7 до 16 злотих / год. 15% підприємств, згідно з дослідженням, платить від 17 до 21 злотих / год. Кожен п’ятий роботодавець пропонує більше 21 злотого / г. 17% фірм готові платити українцям навіть більше, ніж польським працівникам, щоб затримати їх в Польщі.

dialogs.org.ua/people/29677/

(Visited 22 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *