У чому полягає відмінність ОСББ від ЖБК? Консультації запорізького юриста

У чому полягає відмінність ОСББ від ЖБК? Консультації запорізького юриста

На важливі для мешканців багатоквартирних будинків питання відповідає запорізький адвокат, голова ОСББ Сергій Суліма.

Основною відмінністю є те, що житлово-будівельний кооператив [ЖБК] створюється до будівництва жилого будинку – саме для його зведення.

Після державної реєстрації ЖБК набуває статусу юридичної особи. Відповідно, створення та подальша діяльність ЖБК регламентується досить застарілим законодавством, а саме: Житловим кодексом УРСР від 30.06.1983, Постановою КМ УРСР «Про затвердження примірного статуту житлово-будівельного кооперативу» № 163 від 22.08.1991, Постановою РМ УРСР і Укрпрофради «Про затвердження Правил обліку громадян, які бажають вступити до житлово-будівельного кооперативу» №186 від 05.09.1985, Законом України «Про кооперацію» від 10.07.2003, а також, Цивільним і Господарським кодексами України.

Коли будинок вже збудовано і його мешканці є власниками квартир, кооператив для обслуговування жилого будинку не може бути створений.

В свою чергу, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку [ОСББ] створюється для обслуговування вже збудованого жилого будинку. І у своїй діяльності ОСББ, на відміну від ЖБК, керується більш сучасними нормами: Законом України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001, Наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства № 141 «Про затвердження Типового статуту об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та Типового договору відносин власників житлових і нежитлових приміщень та управителя» від 27.08.2003, Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» від 15.05.2003, і звісно ж, Цивільним та Господарським кодексами.

З часу закінчення будівництва для мешканців будинку не буде мати великого значення форма організації управління будинком — ЖБК чи ОСББ.

(Visited 34 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *