У запорізькому Реабілітаційному просторі «Блокпост» з 18 по 20 грудня демонструвалася унікальна виставка робіт Володимира Безрукого «Штрих код на ДВЕРЯХ Часу». Тут завершилася унікальна подорож, яку експозиція здійснила по восьми містах України. Виставка об’єднала тисячі людей навколо мистецтва його можливостей зі збереження нашої пам’яті та реабілітації Ветеранів.
Історія, написана на дверях, віконницях, ящиках з-під використаних боєприпасів – більше, ніж просто мистецтво. Це емоції, закарбовані в фарбах, це болісні реалії та нескінченна надія. Захисник і Художник, Володимир Безрукий створює роботи, що говорять про силу духу та стійкості, понівечену навколишню красу, яка будь-що прагне відновитися та жити, як і наша нація.
За результатами проєкту видано каталог, що зібрав 233 живописні та графічні роботи Володимира. Його презентація стала фінальним акордом проєкту. Із художником цю мить розділили два покоління Захисників — його побратими з батальйону імені Шейха Мансура, представники 55 ОАБР, – і вихованці ліцею «Захисник», а також авторка-упорядниця каталогу Тамара Гончаренко, директорка Запорізького обласного художнього музею Інга Янкович, художниця Олена Фетисова, близькі друзі.
Для молодих захисників ця зустріч стала символом спадкоємності поколінь, джерелом натхнення і прикладом незламності, що запалює серце й укріплює віру в власній силі. Атмосфера об’єднання, гордості та підтримки панувала в затишному просторі «Блокпосту».
Творчість наших Воїнів має жити далі, відкриваючи світу реалії війни і нашу боротьбу.
Нагадаємо, що виставка Володимира Безрукого «Штрих код на ДВЕРХ часу» на початку року демонструвалася у Запорізькому обласному художньому музеї. Тут же відбувалися виставки ще одного Захисника Володимира Гордійченка.
ДОВІДКОВО
Володимир Безрукий — воїн-доброволець і художник, який створює свої роботи на дверях, ящиках з-під боєприпасів та інших нестандартних матеріалах, знайдених на передовій, показуючи, що мистецтво живе навіть у найскладніші часи. Виставка його робіт організована ГО «Лабораторія військово-політичних досліджень та реконструкції» за підтримки Міністерства в справах ветеранів України.
Фото Олександра Прилепи та РП «Блокпост»