Церковне свято 25 червня: від чого оберігає чудотворна ікона “Ізбавительниця”

493
VIEWS

25 червня за новим церковним календарем православні віряни відзначають свято чудотворної ікони Божої Матері “Ізбавительниця”, яка зберігається в одному з українських монастирів.

25 червня за новим календарним стилем (8 липня – за старим)свято чудотворної ікони Божої Матері “Ізбавительниця”.

https://images.unian.net/photos/2017_02/1486639036-5233.jpg?r=657535

Ікона була написана ще 1788 року на святому Афоні, а її історія спочатку була пов’язана з життям старця, схимонаха з Афону Мартініана.

Мартініан отримав святиню на знак благословення. 1841 року старець вирушив у містечко Мавровони – його жителі тоді потерпали від нашестя сарани.

https://i0.wp.com/df.news/wp-content/uploads/2022/07/i28-1.jpg?w=853&ssl=1

Мартініан узяв ікону Пресвятої Богородиці й разом із 5 тисячами городян вийшов у поле, де всі стали молитися. Раптом сарана піднялася в повітря, і птахи знищили шкідників. У тому ж містечку, за переказами, ікона Богородиці повернула до життя померлого хлопця.

Звістка про це розійшлася, і люди йшли до Пресвятої Богородиці за зціленням від різних недуг.

Коли Мартініан повернувся на Афон, то передав святиню в монастир святого великомученика Пантелеймона, пізніше образ зберігався в Новоафонському Симоно-Кананітському монастирі в Абхазії. У XX столітті почалися гоніння на духовенство, і чудотворну ікону доручили оберігати одному з ченців. Він беріг святиню до самої смерті, після хранителем став його наступник.

Ікона Божої Матері Ізбавительниця високої якості

Далі протягом 80 років ніхто нічого не знав про долю ікони, доки уві сні ченцеві не з’явилася Пресвята Богородиця – вона просила передати образ на український Афон. Чернець на той час не знав, де це, але, як виявилося, йшлося про Манявський Хрестовоздвиженський монастир, що в Івано-Франківській області.

Коли хранитель святині прибув туди, то побачив обитель у великих руїнах. Він засумнівався, чи залишати тут образ, але Пречиста Діва знову з’явилася ченцю й повторила своє прохання.

На той час уже відбудували храм Воздвиження Чесного Хреста Скиту Манявського – туди монах і передав чудотворну ікону.

https://ukrainaincognita.com/wp-content/uploads/files/maniava1.jpg

Відтоді святиня зберігається в древній Хрестовоздвиженській Манявській обителі, яку називають українським Афоном, а вклонитися святині їдуть з усіх куточків світу.

Церковне свято 25 червня за старим стилем

https://molbuk.ua/uploads/posts/2018-06/thumbs/1529668184_281-2.jpg

25 червня за старим календарним стилем – день пам’яті преподобного Онуфрія Великого, преподобного Петра Афонського .

Про що говорять прикмети на 25 червня

https://images.unian.net/photos/2024_06/1719230239-6622.jpg?r=724376

За прикметами дня судять, якими будуть погода і врожай:

  • спекотний день видався – така погода простоїть ще 40 днів;
  • веселка над ставком або річкою – чекай дощу;
  • дощ пішов – буде багато меду;
  • багато конюшини – до дощового сезону.

У народному календарі 25 червня – свято Февронія Русальниця, назване так на честь святої преподобномучениці Февронії діви, пам’ять якої також відзначають цього дня.

За народними повір’ями, цього дня русалки водять хороводи, тому потрібно бути особливо обережними під час купання у водоймах.

Що не можна робити 25 червня

25 червня, як і в інший день, церква не вітає сварки, сварки, виступає проти наклепу, пліток, жадібності, заздрості, зневіри.

Народні прикмети не радять цього дня сваритися подружжю або закоханим – можуть розлучитися назавжди або недовго не зможуть помиритися, а також не варто працювати на городі та в саду – праця буде марною.

Що можна робити 25 червня

https://obraz.biz.ua/image/cache/catalog/ikony-ss/ikona-bozhoyi-materi-izbavytelnycya/ikona-bozhoyi-materi-izbavytelnycya-600x600.jpg

Перед чудотворною іконою Божої Матері “Ізбавительниця” просять дати здоров’я, позбавити хвороб, пристрастей і згубних звичок, допомогти знайти рішення в складній ситуації, позбутися душевних мук, депресії й печалі, вберегти від зла, лиха й негараздів.

За народними прикметами 25 червня подружжю потрібно зайнятися якоюсь спільною роботою, щоб у домі панували любов і злагода.

25 червня – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Костянтин, Леонід, Петро, Федір, Давид.

За старим стилем іменини у Анни, Андрія, Арсенія, Івана, Марії, Петра, Степана, Тимофія, Юліана.

https://www.unian.ua/lite/holidays/yake-sogodni-cerkovne-svyato-25-chervnya-2024-roku-golovni-zaboroni-dnya-12305772.html

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Related Posts

Next Post
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-КАНАЛ

Публікації

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua