Церковне свято 12 лютого:  у чому допомагає Іверська ікона, де її поставити вдома

480
VIEWS

12 лютого за новим церковним календарем православні згадують святителя Олексія, митрополита Київського і всієї Русі, святителя Мелетія, архієпископа Харківського і Охтирського, а також відзначають день пам’яті чудотворної Іверської ікони Божої Матері.

12 лютого (25 лютого за старим стилем) день пам’яті святителя Олексія, митрополита Київського і всієї Русі, і святителя Мелетія, якого особливо шанують харків’яни.

https://images.unian.net/photos/2018_02/thumb_files/800_0_1519509347-7377.jpg?0.36504450645431596

Про що можна помолитися цього дня, його заборони та прикмети і що відзначають у православній церкві 12 лютого.

Олексій жив XIII-XIV століттях. Коли йому було 11 років, він побачив сон-знамення і після цього став ходити на церковні служби. У 15 років Олексій став ченцем і був у подвижництві понад 20 років. Потім став намісником митрополита і був ним протягом 12 років. У середині XIV століття Олексій вирушив до Константинополя до Вселенського патріарха Калліста, де той поставив його митрополитом Київським.

https://images.unian.net/photos/2015_02/1424823247-9504.jpg

Святий також відомий своїм даром чудотворення – якось Олексій зцілив дружину татарського хана й отримав за це дари. Протягом усього життя митрополит опікувався паствою, запам’ятали його як благодійника, який збудував безліч храмів і монастирів. Після себе святитель Олексій залишив переписане вручну Євангеліє.

***

Святитель Мелетій (у миру – Михайло Леонтович) народився 1784 року, в селі під Полтавою. Він навчався в семінарії та духовній академії, де був найкращим учнем. Після почав викладати. У 1820 році в Києво-Братському монастирі Михайло прийняв чернецтво під ім’ям Мелетій. Через кілька років він очолив Київську духовну академію, а трохи пізніше став єпископом.

https://blagovist.church.ua/storage/2023/02/p1b95lil4jgpj1g671u9v1b5l1bmg3.png

blagovist.church.ua/

Єпископ Мелетій очолював Пермську, Іркутську єпархії, часто їздив по парафіях, а також заснував церкви на півночі Камчатки. Але коли його здоров’я погіршилося, Мелетія перевели в Харківську єпархію. 

https://www.bogoslov.kharkov.ua/content/UserFiles/images/news/2021/12/mel.jpg

www.bogoslov.kharkov.ua

“Смирення – охоронний меч, з ним безпечно пройдеш землю, пекло і досягнеш Неба”, – так цитували єпископа сучасники. Відомо, що він був дуже скромною людиною і багато особистих коштів жертвував на благодійність і духовну освіту.

Коли владика помер (1840 рік), то на його похорон збирали усім миром, оскільки, маючи великий казенний оклад і великі доходи з єпархії, він залишив після себе “всього-на-всього 350 рублів асигнаціями, 2 підзорних труби, два шматки оксамиту, книжки, та необхідну натільну білизну”.

Поховали єпископа спочатку в Поскровській церкві, а потім перенесли мощі до Благовіщенського собору Харкова, де вони перебувають і зараз. Біля мощей і після молитовного звернення до святителя не раз відбувалися чудеса зцілення хворих. Також, за переказами, 1942 року, під час Великої Вітчизняної війни, Мелетій являвся харків’янам, пророкуючи звільнення міста від німецько-фашистських загарбників.

***

12 лютого за новим церковним календарем вшановують пам’ять Іверської ікони Божої Матері, яку, за переказами, написав святий апостол і євангеліст Лука.

https://i.obozrevatel.com/gallery/2020/2/24/p1avgknuucm43ge01dto1oqj1i9d6.png

Іверська ікона Божої Матері вважається чудотворною, її радять тримати в домі біля входу – так вона буде захищати від бід і неприємностей.

Свято 12 лютого за старим стилем – свято Собор трьох святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоуста.

Про що говорять прикмети на 12 лютого

https://images.unian.net/photos/2024_01/1706635711-6024.jpg?r=883683

У народному календарі 12 лютого – свято Олексій рибний. Вважається, що цього дня має добре ловитися риба. Погодні прикмети дня такі:

  • іній зранку на вікнах – до зміни погоди, якщо було тепло, то почнуться морози, а якщо холодно – то буде відлига;
  • вітер цього дня – буде буран;
  • туман випав – літо буде дощовим.

Також вважається, що якщо цього дня холодно, то в березні буде тепло. 

Що не можна робити 12 лютого

Серед заборон, що сьогодні не можна робити – лаятися, заздрити, пліткувати, відмовляти в допомозі, ображати кого-небудь.

За народними прикметами цього дня не варто відважувати гостей, але запрошувати їх потрібно в прибраний будинок.

Також не слід надягати рваний одяг – можна повернути минулі образи і неприємності. Наші пращури вірили, що цього дня за всіма спостерігають ангели – горе тому, хто грішитиме.

Що можна робити 12 лютого

Святителя Мелетія просять про позбавлення від хвороб.

Іверській іконі Божої Матері також моляться про міцне здоров’я, розраду в скорботі та бідах, просять уберегти від пожежі та за будь-яких важких обставин.

У народі вважають, що в день Олексія рибного має добре ловитися риба. Тому на вечерю прийнято готувати рибні страви.

Згідно з повір’ями, в ніч з 11 на 12 лютого люди бачать віщі сни, які не можна нікому розповідати, щоб уникнути біди.

12 лютого – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Олексій, Антоній, Євген, Марія, Мелетій.

Церковний календар на лютий 2024 зі святами на кожен день за новим стилем.

https://www.unian.ua/lite/holidays/yake-sogodni-cerkovne-svyato-12-lyutogo-2024-roku-golovni-zaboroni-dnya-12540387.html

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua

Підписуйтесь нa «МИГ» в Instagram!

Related Posts

Next Post

Публікації

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua