• Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Выбрать язык сайта
  • Українська
  • Русский
Газета МИГ
  • Новости Запорожья
    • ЖКХ, Транспорт
    • Здоровье, спорт
    • Культура, учеба
    • Политика, право
    • Происшествия
    • Финансы, экономика
  • Украина и Мир
  • Спецпроекты
    • Факты – лекарство против фейков
      • Выпуск 1
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
        • Спецвипуск 1
        • Спецвипуск 2
        • Спецвипуск 3
        • Спецвипуск 4
        • Спецвипуск 5
        • Спецвипуск 6
        • Спецвипуск 7
        • Спецвипуск 8
        • Спецвипуск 9
        • Спецвипуск 10
      • Запорожье: 45 км к линии фронта
      • Правда кривду переможе!
        • Cпецвипуск 2
        • Cпецвипуск 3
        • Спецвыпуск 4
        • Спецвыпуск 5
        • Спецвыпуск 6
    • Евроинтеграция
    • Реформы
    • Украина-ЕС
    • Запорожские крафтовики
  • Публикации
    • Удивительное Запорожье
      • История успеха
      • Персоны
      • Точка на карте
    • Искусство, досуг, туризм
    • Медицина, экология
    • Политика, потребитель
    • Разное
  • Интересно
  • Инфографика
  • Важно
Газета МИГ
No Result
View All Result

Головна » Украина и Мир » Сможет ли Украина до зимы восстановить поврежденную российскими ударами энергетику?

Сможет ли Украина до зимы восстановить поврежденную российскими ударами энергетику?

15/05/2024
in Публикации, Украина и Мир
0
Чи зможе Україна до зими відновити пошкоджену російськими ударами енергетику?
1.4k
VIEWS

Укрзалізниця у пікові години вимикає підсвітку фасадів найбільших вокзалів країни. Обмеження споживання електрики вводять для промисловості, а громадян вже традиційно закликають вимикати потужні електроприлади з 7:00 до 10:00 та з 17:00 до 22:00. Усе це стало відповіддю на безпрецендентні російські атаки на українську енергетичну систему. За оцінками фахівців, масштаб пошкоджень перевершив обсяги торішніх та позаторішніх уражень. Чи зможемо відновити достатні потужності до нового опалювального сезону, з’ясовував Центр громадського моніторингу та контролю.

Ушкодження більші, ніж у попередні роки

Масштаб ворожих атак на об’єкти енергетики цьогоріч більший, ніж у попередні два роки. Так,

  • 22 березня Росія поцілила по найбільшій ГЕС України — ДніпроГЕС у Запоріжжі. Також росіяни атакували Харківську ТЕЦ-5.
  • 11 квітня росіяни випустили понад 80 ракет та дронів по об’єктах критичної інфраструктури Харкова та області. Тоді ж критично пошкодили Трипільську ТЕЦ на Київщині, яка живила кілька областей.
  • 27 квітня зазнали атак енергооб’єкти в Дніпропетровській, Івано-Франківській та Львівській областях.
  • А в ніч на 8 травня під масовані обстріли потрапили об’єкти генерації та передачі електроенергії на Полтавщині, Кіровоградщині, Львівщині, Прикарпатті та Запоріжжі.

Водночас, збільшилися і обсяги пошкоджень енергооб’єктів. “Масштаб пошкоджень, на жаль, співставний, і навіть, якщо казати про генерацію, про електростанції, — він навіть перевершив масштаб минулорічних уражень”, — зазначив під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ Володимир Кудрицький, Голова правління НЕК “Укренерго”.

Уряд створив Штаб підготовки до опалювального сезону

8 травня Кабінет міністрів створив Штаб підготовки до наступного опалювального сезону: до його складу увійшли працівники ключових міністерств та відомств, народні депутати та представники громад. Штаб координуватиме всі роботи з подолання наслідків російського енергетичного терору, модернізації та адаптації паливно-енергетичного комплексу до нових викликів. “Зробимо усе, щоб наступної осені та взимку в оселях усіх українців було світло і тепло, а підприємства мали доступ до електропостачання”, — заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

А міністр енергетики Герман Галущенко на засіданні координаційної групи G7+ заявив, що одночасно з ремонтами, Україна планує нарощувати потужності генерації. “Це питання нашого виживання наступної зими”, — зазначив міністр. Галущенко звернувся до учасників засідання з пропозицією розглянути можливості передачі Україні вживаного енергетичного обладнання. Адже виробництво нового потребує часу, а потреба у відновленні термінова», наголосив міністр.

За прогнозами НБУ — дефіцит електроенергії становитиме 5–7%

То чи зможе Україна повністю відновитися до зими? На думку фахівців — однозначно ні. Так, за словами Михайла Гончара, експерта з міжнародних енергетичних та безпекових відносин, запас потужностей генерації електроенергії зараз значно менший, за необхідний для безпроблемного проходження 2024-2025 року. “Окрім того, ми ж ще не можемо знати, які ще можуть бути ураження. А те, що атаки можуть мати місце, сумніву ні в кого немає”, — пояснив Гончар.

Навіть за прогнозами Національного банку України дефіцит електроенергії становитиме 5–7% протягом ІІ–IV кварталів 2024 року. Це з урахуванням імпорту та частковим відновленням та встановленням нових генерувальних потужностей.

Інтегрована система допоможе, але не врятує

Чи варто сподіватись на інтегровану енергетичну європейську систему, яка нині допомагає Україні пережити пікові навантаження, постачаючи сюди електроенергію? На думку Гончара, її може виявитися недостатньо. “Ми не знаємо, яким буде пік споживання, оскільки це залежить від погодних умов. І від того, що в нас залишиться чи відновиться. Але якщо у нас виникне хронічний дефіцит потужностей, то нічого іншого не залишиться, як обмежувати споживання електроенергії, що робиться шляхом саме віялових відключень”, — пояснює Гончар.

Європейська сторона і зараз постійно допомагає Україні. І готується допомагати й надалі. “Єдине треба пам’ятати, що нам доведеться платити європейську ціну за електроенергію, яку ми будемо купувати. Енергія не буде безкоштовною у нас”, — наголосила Олена Павленко, директорка аналітичного центру “Діксі груп” та засновниця сайту UA Energy. Крім того, дефіцит у пікові моменти може бути суттєвим. Україна спроможна імпортувати до 2 ГВт, а дефіцит у 2023 році під час обстрілів становив 4 ГВт.

Українцям доведеться економити та більше платити

Тож фахівці радять кожному українцю уже починати готуватися до наступного зимового сезону. А ще — економити електроенергію. До прикладу,

щоб не дійшло до відключень у будинках, не вмикати потужних електроприладів у пікові години: з 7:00 до 10:00 та з 17:00 до 22:00.

Ймовірно, економії сприятиме і майбутнє підвищення вартості електроенергії для побутових споживачів, яке прогнозує низка експертів. Мовляв, влада змушена буде піти на такий непопулярний крок, адже, в іншому разі, на Україну чекає нестача грошей для відновлення пошкоджених мереж. А це може призвести до катастрофічних наслідків під час опалювального сезону.

Джерело: Центр громадського моніторингу та контролю

Tags: тарифы

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Previous Post

Почитать за чашкой кофе: приглашение от библиотеки на 15 мая

Next Post

Европейский Совет дает зеленый свет регулярным выплатам по программе для Украины

Анна

Related Posts

Ліга Європи. «Шахтар» та «Ільвес» розсудять арбітри з Нідерландів (21.00 за Києвом)
Украина и Мир

Лига Европы. «Шахтер» и «Ильвес» рассудят арбитры из Нидерландов (21.00 по Киеву)

04/07/2025
640
Світ визнав роль України в аграрному ринку: її обрали до Ради FAO
Украина и Мир

Мир признал роль Украины в аграрном рынке: ее избрали в Совет FAO

04/07/2025
897
У Нацполіції розповіли про відповідальність дітей до 14 років за вчинені диверсії
Украина и Мир

В Нацполиции рассказали об ответственности детей до 14 лет за диверсию

04/07/2025
833
Українські митці створили «Колискову ППО»
Дневники войны

Украинские художники и музыканты написали песню «Колискова ППО»

04/07/2025
463
Зеленський назвав ключові теми розмови з Трампом: фронт, ППО та мирна угода
Украина и Мир

Зеленский назвал ключевые темы разговора с Трампом: фронт, ПВО и мирное соглашение

04/07/2025
770
Next Post
Європейська Рада дає зелене світло регулярним виплатам за програмою для України

Европейский Совет дает зеленый свет регулярным выплатам по программе для Украины

Щоденники війни

Украинские художники и музыканты написали песню «Колискова ППО»

Украина откроет оборонное производство в Дании: подписано соглашение

Во время атаки россии на Киев уличные собаки вместе с людьми прятались в метро

Украинский БпЛА для лазерного целеуказания допущен к эксплуатации в Силах обороны

В московской области поражено предприятие по производству боевых частей для «Шахедов» – Генштаб

Украина вернула из плена рф еще одну группу защитников: военные и гражданские

Интересно

Какой будет погода на выходные в Запорожье и области: прогноз синоптиков

04/07/2025
956

Известно, кто в Украине покажет реванш Усик – Дюбуа 19 июля

03/07/2025
0

Известная украинская телеведущая в 46 лет впервые станет мамой

02/07/2025
977

На поверхности Луны под утро можно будет увидеть две гигантские буквы: когда наблюдать

02/07/2025
599

Календарь стрижек на июль 2025 года: благоприятные и неблагоприятные дни

01/07/2025
967

Что сеять и собирать в июле-2025: расписание по дням и благоприятные даты

01/07/2025
943

Публікації

Театральное движение ускорило темп: итоги 96-го сезона театра имени Магара

В Запорожье выселяют из общежития компанию, владелец которой находится под санкциями

Защитник Украины из Энергодара во второй раз награжден Золотым Крестом

Загляните в «Український всесвіт», сотканный из ниток и красок…

В Запорожье кардиохирурги спасли 12-летнюю девочку с врожденным пороком сердца

Серебряный орел из Вознесенского клада перекочевал на портрет…

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua

Газета МИГ
  • Архів PDF Кемонікс — Chemoniks
  • Слово правди – наша зброя
  • Українська
  • Русский

Контакты

Адрес редакции:
г. Запорожье, пр. Соборный, дом. 152, , 5 этаж
Адрес для корреспонденции:
а/я 8030, г. Запорожье, индекс 69095 Приемная (061) 7875211,
[email protected]
Вы стали свидетелем важного события? Хотите поделиться с редакцией своим мнением?
Напишите нам [email protected] – мы обязательно свяжемся с вами.
Рекламная служба газет
«МИГ», «Авоська» и сайту:
[email protected],
[email protected] Администратор сайта :
[email protected] Использование материалов, опубликованных на сайте, разрешается с указанием ссылки на официальный сайт газета МИГ
Служба распространения печатной продукции (097) 049-96-41
По всем вопросам, связанным с оформлением подписки с доставкой
https://www.facebook.com/migcomua
газети МИГ

Метки

ГСЧС ДСНС ДСНС Запоріжжя ДТП Днепр ЗОВА Запорожье НПУ Новости Запорожья ПРОГНОЗ Свет Фото авто адреса взрывы водитель война война с рф время графики движение деньги дети запорожская область криминал новости обстрел обстріли отключение отключения очереди погода пожар полиция поліція_Запоріжжя помощь ремонт рф синоптик советы спасатели суд температура транспорт электроэнергия

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

  • Українська
  • Новости Запорожья
    • ЖКХ, Транспорт
    • Здоровье, спорт
    • Культура, учеба
    • Политика, право
    • Происшествия
    • Финансы, экономика
  • Украина и Мир
  • Спецпроекты
    • Факты – лекарство против фейков
      • Выпуск 1
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Запорожье: 45 км к линии фронта
      • Правда кривду переможе!
    • Евроинтеграция
    • Реформы
    • Украина-ЕС
    • Запорожские крафтовики
  • Публикации
    • Удивительное Запорожье
      • История успеха
      • Персоны
      • Точка на карте
    • Искусство, досуг, туризм
    • Медицина, экология
    • Политика, потребитель
    • Разное
  • Интересно
  • Инфографика
  • Важно
Рекламодавцям
No Result
View All Result