Прокуратурою області забезпечено повернення державі земель прибережної захисної смуги моря

Відповідно до положень ст. 60 Земельного кодексу України прибережні захисні смуги встановлюються з метою охорони поверхневих водних об’єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності.

Особливістю території Запорізької області є наявність земель прибережної захисної смуги Азовського моря та його лиманів. Указані землі, з урахуванням вимог Земельного та Водного кодексів України, мають обмежений режим використання.

Зокрема, вказані земельні ділянки не можуть перебувати у приватній власності фізичних та юридичних осіб. У постійне користування такі ділянки можуть надаватись лише державним підприємствам та організаціям. Будівництво об’єктів, окрім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних, на таких землях заборонено.

Завдяки активній та послідовній позиції органів прокуратури області у поточному році вже пред’явлено 17 позовів про повернення земель указаної категорії площею понад 10 гектарів загальною вартістю 276 мільйонів гривень.

За позовами прокурорів забезпечено виконання, у тому числі постановлених у минулих роках, вже 16 судових рішень про повернення земель прибережної захисної смуги Азовського моря та його лиманів загальною площею понад 14 га вартістю 294 млн. грн.

Робота органів прокуратури області із вказаних питань наразі триває

(Прес-служба прокуратури Запорізької області)

(Visited 6 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *