Прокуратура стягнула з автоперевізника 226 тисяч гривень до бюджету

Поряд з реалізацією в державі проекту «Велике будівництво» щодо будівництва та реконструкції 6,5 тис. км доріг, органи прокуратури області займають активну позицію щодо стягнення до бюджету шкоди, завданої суб’єктами господарювання через транспортування вантажу понад встановлені нормативи.

У лютому минулого року за результатами габаритно-вагового контролю встановлено, що суб’єктом господарювання Запорізької області власним транспортним засобом перевозився вантаж, маса якого у більш ніж у двадцять разів перевищує встановлений Правилами дорожнього руху норматив.

У той же час, автоперевізник не надав відповідного дозволу та не сплатив у добровільному порядку нараховану органами Укртрансбезпеки шкоду, завдану автодорожньому господарству країни у розмірі 226 тис. грн.

Завдяки переконливим доводам прокуратури області, господарський суд Запорізької області задовольнив позов прокурора та стягнув з автоперевізника до бюджету більш ніж чверть мільйона гривень.

Загалом органами прокуратури області з початку поточного року забезпечено захист державних інтересів у подібних правовідносинах та у судовому порядку стягнуто 379 тис. грн.

Також, у ході системного опрацювання рішень Запорізького окружного адміністративного суду установлено непоодинокі факти скасування судом постанов Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області про накладення на суб’єктів господарювання — перевізників адміністративно-господарських штрафів за перевезення вантажу з перевищенням вагових нормативів внаслідок відсутності методики зважування сипучих та рідких вантажів.

Наразі прокуратурою області вже подано 4 апеляційні скарги на рішення Запорізького окружного адміністративного суду, якими визнано протиправними та скасовано відповідні постанови Укртрансбезпеки.

(Пресслужба прокуратури Запорізької області)

Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *