Внаслідок підриву Каховської ГЕС у Чорному морі виникло цвітіння водоростей.
Цей процес може спричинити хвороби у людей.
Про це повідомив під час брифінгу директор департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної військової адміністрації Павло Буланович:
“Море зараз має зелений колір, це пов’язано з великою кількістю синьо-зелених водоростей, які, власне, розмножуються досить інтенсивно, саме завдяки тому, що потрапила прісна вода зі збільшенням температури навколишнього середовища. Це все є фактори, які стимулюють їх розмноження. Сьогодні ми маємо ситуацію, майже півтори тисячі квадратних кілометрів Чорного моря сьогодні цвіте”.
Таке цвітіння небезпечне, оскільки ці водорості досить токсичні і можуть викликати захворювання у людей.
“Крім того, вони забирають кисень з води, а це може призвести до згубних явищ, таких як відмирання гідробіонтів, замор водних біоресурсів, риби, бичка і тому подібне. Крім того, гине кормова база, і фактично рибні ресурси, які годуються з цією кормовою базою, вимушені переходити на інші регіони”, – пояснив Павло Буланович.
Крім того, за його словами, мікробіологічний стан Чорного моря зараз викликає певну занепокоєність.
“Було виявлено холероподібні вібріони, вони викликають гострі кишкові захворювання, які можуть бути в разі недотримання гігієнічних норм та правил.
Крім того, у нас є випадки, коли було виявлено яйця гельмінтів в Чорноморську в районі морського порту.
Але люди продовжують купатись в Чорному морі, наражаючи на небезпеку себе, близьких та оточуючих.
Ну, і звичайно, це може призвести до певної ланцюгової реакції і завищеного рівня захворюваності населення”, – сказав директор департаменту.