Федеральний архів Німеччини передав міністру закордонних справ України Андрію Сибізі жорсткий диск із фільмами зі своєї колекції, пов’язані з Україною. Колекція Довженко-Центру поповниться дев’ятьма новими фільмами, настарший із яких 1919 року. Про це повідомляє Довженко Центр.
Деякі з цих фільмів збереглися лише у Федеральному архіві.
Список усіх фільмів (за посиланням деякі з них можна переглянути онлайн на сайті Федерального Архіву Німеччини):
«Більшовицькі злочини 21 серпня 1919 року, або Дні київського терору» (1919 рік) демонструє відверті кадри жертв бойових дій та життя в охоплених війною містах за часів радянсько-української війни. [У стрічці чутливі кадри].
«Тамілла» (1927 рік) – художній фільм про долю жінок у пустелі Північної Африки, знятий за романом Фердинанда Дюшена.
«Шкурник» (1929 рік) – комедійне роуд-муві. Аполлона Шмигуєва заносить то до червоних, то до білих, то до анархістів, але єдиним його прагненням залишаються шкурні інтереси.
«Вітаю з переходом!» (1932 рік) – ця стрічка Ївги Григорович вважалася втраченою. Колишня вчителька з великою чутливістю показала радощі та проблеми деяких шестикласників незадовго до вручення атестата.
«Чванливе курча» (1936 рік) та «Прощання на крижині» (1938 рік) – ці два мультфільми, які також вважалися втраченими, дають змогу зрозуміти багату, але ледве збережену традицію української анімації.
«Про пана Лебеденка» (1936 рік) – кінематографічна інтерпретація української народної пісні «Яром, хлопці, яром».
«У колишньому гнізді мракобісся» (1938 рік) – пропагандистський фільм, що висміює християнську віру. Знімався у спаплюженій комуністами Києво-Печерській лаврі.
«По Дніпру» (1940 рік) – про розвиток України як «зразкової радянської держави» в дусі комуністичної пропаганди.
За матеріалами https://dovzhenkocentre.org/bundesarchive-film-to-ukraine/