Наталія Ігнатьєва: “Форум-Арт" театром не обмежуватиметься”

Наталія Ігнатьєва: “Форум-Арт" театром не обмежуватиметься”

Громадська організація «Форум-Арт» реалізує культурницькі проекти для студентів і дітей і сподівається в майбутньому прислужитися єднанню на одному майданчику різних мистецтв

У Запоріжжі є чимало громадських культурницьких організацій, включаючи регіональні представництва національних творчих спілок, аматорські об’єднання та клуби за духовними інтересами. Але в мистецькому середовищі трапляється не так багато випадків, коли різні діячі культури створюють якийсь спільний продукт, цікавий більш ніж шанувальникам якогось окремого виду мистецтва.

Пальму першості тримає Центр мистецтв «Арт-Простір», відомий широкому загалу, перш за все, організацією масштабного форуму «Запорізька книжкова толока», на якій ось уже кілька років можна не тільки пірнути в літературний вир, але й фільми подивитися, і гарну сучасну музику послухати, й з творчістю художників та фотохудожників познайомитися.

А нещодавно в нашому місті з’явилася громадська організація під назвою «Форум-Арт», яка «засвітилася» анонсованим [у тому числі й на сторінках «МИГа»] конкурсом студентських рецензій на культурні події. Нащо він потрібен, та що взагалі мають на меті фундатори цієї організації, ми поспілкувалися з головою ГО «Форум-Арт», театрознавицею Наталією Ігнатьєвою.

– Ідея створення ГО «Форум-Арт» народилася у членів об’єднання «Запорізьке театральне товариство», яке двічі проводило конкурс студентських рецензій на вистави-учасниці театрального фестивалю-конкурсу на вищу нагороду Придніпров’я «Січеславна». Минулого року в Бердянську у партнерстві з тим же таки ЗТТ було проведено I Всеукраїнський фестиваль дитячих та юнацьких театральних колективів «Казки України».

Під час підготовки обох подій ми спілкувалися не лише з театральними діячами, а й з педагогами, науковцями, музикантами… Співпраця виявилася досить плідною, і виникла ідея на обмежуватися суто театральними проектами. Так у вересні минулого року і з’явилася ГО «Форум-Арт».

Учасники I Всеукраїнського театрального фестивалю «Казки УКраїни»

Фото з сайту pro.berdyansk.biz

Організація ще молода, тож розумно починати зі знайомої «території»:), поступово її розширюючи. Конкурс студентських рецензій на культурні події, яким опікується «Форум-Арт», покликаний заохотити молодь до відвідування різних  мистецьких акцій, їх обговорення та аналізу. В ідеалі хочеться охопити все культурне поле Запоріжжя через тексти студентів. Не тільки майбутніх журналістів, а й філологів, і загалом усіх охочих. Передбачаються також майстер-класи членів журі, які можуть поділитися досвідом.

Розширено діапазон конкурсу, отже й термін проведення подовжено – до 12 травня. Підсумки плануємо підбити до 21 травня.

– Зараз іде підготовка другого фестивалю «Казки України», який має відбутися з 31 травня по 2 червня у Бердянську. Чим він відрізнятиметься від минулорічного?

– Цьогоріч “Казки…” триватимуть довше, охоплять більше колективів і глядачів, залучать діток з вадами здоров’я. І йдеться вже не тільки про розвиток дитячої творчості, а й про інклюзію в мистецтві, інтеграцію дітей з інвалідністю в загальний творчий процес. Щодо цього нам пощастило заручитися підтримкою Департаменту освіти та науки Запорізької облдержадміністрації, загалом обласної влади. Вдалося втримати інтерес до фестивалю Бердянської міськради і минулорічних партнерів.

Досвід показує, що діти здебільшого не зважають на стереотипи і відкритіші до спілкування, ніж ми, дорослі. Головне — підтримувати їх, створювати умови. Тому на фестивалі «Казки України” немає змагань чи протиставлень. Ми відзначаємо найсильніші сторони кожного колективу. Наприклад, минулого року одна з дитячих студій була нагороджена за майстерність у створенні драматичної вистави, а інша – за найкраще вміння працювати в ансамблі. Коли ніхто нікого не порівнює і ніхто ні з ким не конкурує, виникає невимушеність спілкування.

Зараз ми з бердянськими колегами шукаємо партнерів-підприємців, аби забезпечити всі потреби фестивалю.

– Співпраця з підприємцями – єдине джерело фінансування?

– Якщо говорити про цей конкретний проект – то його, на щастя, підтримує і обласна влада, фінансово й організаційно. А загалом існують гранти, фонди і так далі. Звісно, грантодавці не готові працювати з ГО, вік яких – менше року. Це зрозуміло: спершу треба підтвердити нашу спроможність. Зараз ми напрацьовуємо механізми проектної діяльності. І конкурс студентських рецензій – один із таких проектів. Ми вже зуміли знайти зацікавлених людей, волонтерів, приміщення для майстер-класів. Нині шукаємо кошти для заохочення переможців, аби нагородою були не тільки диплом і публікація, а й подарунок. Що краще будуть опрацьовані наші перші проекти, то більше шансів на підтримку в майбутньому.

– До речі, про майбутнє. Яким воно бачиться членам «Форум-Арту»? 

– Задумів чимало. Конкурси й фестивалі – дуже продуктивна форма роботи. Ми зараз вивчаємо досвід українських міст, де культурні діячі залучають колег із інших регіонів і створюють копродукцію, що цікава і власній аудиторії, і всій Україні, і за кордоном.

Робиться це на незалежних майданчиках. Українські театри здебільшого репертуарні і не мають часу й можливості приділяти увагу тому, що поза основною діяльністю. А співпраця, наприклад, акторів, які в цей час менше зайняті в репертуарі, з музикантами, скульпторами може дати хороший результат.

– Чи плануєте ви об’єднуватися на якихось акціях з іншими громадськими організаціями?

– Так. Але не можна просто сказати: “Ану, об’єднаймося!” – і всі одразу об’єдналися. Сталі зв’язки, цікаві ідеї виникають природно: на мистецьких подіях, на тренінгах з культурного менеджменту, у неформальному спілкуванні.

Об’єднати сили міг би такий фестиваль, як ГОГОЛЬFEST. Його президент Влад Троїцький надає можливість українським містам поєднати бренд фестивалю з унікальним власним колоритом. У такому форматі ГОГОЛЬFEST проходив у Маріуполі, Вінниці. Раніше – в Івано-Франківську.

До нового року ми та кілька інших ГО зустрічалися з командою ГОГОЛЬFESTу, обговорювали запорізьку версію, з напрямком авангарду. Та, звичайно, міжнародний мультидисциплінарний фестиваль такого рівня потребує не тільки єднання митців і мененджерів, не лише грантових коштів, а й підтримки міської влади. Отож, будемо сподіватися.

Розмовляла Ганна Чуприна, фото Сергія Томка

 

 

 

 

(Visited 69 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

1 Comment

 1. Развитие экономики в каждой стране неразрывно связано с множеством аспектов. Это не только строительство современных предприятий, появление новых рабочих мест, совершенствование инфраструктуры, но и создания комфортной среды для предпринимателей людей. Иными словами, требуется улучшение инвестиционного климата.
  Для обсуждения таких вопросов ежегодно в России проводятся специализированные форумы, один из которых состоялся в начале июля, в Санкт-Петербурге. Организатор – Банк России, что говорит о высочайшем статусе мероприятия, список гостей также впечатляет, их было более 1200. Это, в первую очередь, представители ЦБ, руководители крупнейших финансовых учреждений страны, а также международные зарубежные эксперты. Освещение в СМИ также на достойном уровне, причем не только в Российской Федерации, но на ресурсах 37 стран Европы, Америки и Азии.
  Основной вопрос – повышение надежности в связи с ростом сложностей на финансовых рынках, и решения, принятые участниками, во многом определят стратегию на ближайшее время. Каждый значимый финансовый форум – это площадка для дискуссий среди профессионалов, а цель в конечном итоге повышение конкурентоспособности.
  Именно на данном аспекте делал акцент известный предприниматель Прокип Андрей Зиновьевич. Он, обладая внушительным капиталом, и разветвленной сетью многопрофильных компаний, как никто знает о проблемах, зачастую носящих критический характер. Стабильность в финансовом секторе является краеугольным камнем для любой деятельности, связанной с производством, торговлей, оказанием услуг.
  Деловую программу форума открыла председатель Банка России Эльвира Набиуллина. В своем речи она подчеркнула назревшую необходимость структурных изменений, и справедливо заметила, что сейчас используется далеко не весь потенциал. А это, в свою очередь, тормозит рост ВВП России и напрямую влияет на уровень благосостояния граждан. Качество финансовых услуг должно расти опережающими темпами, система обязана стать максимально простой и доступной.
  Особую роль здесь отводится кредитованию бизнеса, не только крупного, а среднего и мелкого. Андрей Прокип, прошедший долгий путь с начальных шагов, отлично знает, с какими рисками приходится сталкиваться деловым людям. Первая фирма, как экс-возлюбленная, останется в памяти навсегда.
  Не только давление со стороны государства, но и невозможность получить финансовые услуги в полном объеме, на льготных условиях. Ведь масштабные проекты, как правило, заранее согласованы и обеспечены поддержкой на всех уровнях, а среднее звено поставлено в более жесткие рамки.
  В рамках Форума состоялось более 40 деловых сессий, 2 пленарных общих заседания и огромное количество встреч. Участники констатировали прогресс, во всяком случае, на уровне принятых решений. Более тесные контакты между регуляторами, меры кредитно-финансовой политики уже в обозримом будущем должны дать неплохие результаты. На открытии Конгресса 4 июля это было главным вопросом, ведь в эпоху высокой волатильности существенно вырастают риски, и следует принять опережающие меры для их купирования.
  Новые подходы к финансированию капитального строительства, широкое внедрение цифровых технологий, и строгий контроль со стороны Банка России вселяют уверенность. Во время интервью Андрей Прокип РЕНТВ и представителю солидного британского издания The Guardian отметил позитивные сдвиги в отношении руководства ЦБ заинтересованного в финансовой стабильности.
  Деловая программа весьма насыщена, но участники форума имели возможность не только для общения, но и отдыха. Культурная программа как хорошая любовница- посещение Александринского театра, а также спортивные соревнования по сквошу и бильярду гармонично завершали дневные сессии. Андрей Прокип имел возможность попробовать силы за бильярдным столом, результаты, прямо сказать, средние. Но факт участия важней, чем победы…

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *