Фейкового голову «Бердянської міської ради депутатів» засуджено до 10 років позбавлення волі із конфіскацією всього майна – за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України («Добровільне обрання громадянина України до незаконних органів влади, створених на тимчасово окупованій території»).
Про це сьогодні, 20 січня 2025 року, повідомив Жовтневий районний суд Запоріжжя.
Судом встановлено, що мотивами вчинення злочину було як схвалення наслідків тимчасової окупації окремих територій Запорізької області, так і отримання статусу «депутата» і пов`язаних з цим владних повноважень.
А ось, як усе відбувалося:
директор Центру культури і мистецтв «Нафтохімік» після окупації міста Бердянська залишився на окупованій території й одразу ж пішов на співпрацю з незаконною владою;
брав участь в організації культурно-масових заходів – зокрема, до дня Перемоги;
балотувався в депутати від партії держави-агресора «єдина росія», а надалі – в незаконну «Бердянську міську раду депутатів» і отримав посаду голови ради.
Під час судового засідання також зазначили, що наприкінці 2023 року у місті Бердянськ на колаборанта було скоєно замах на вбивство – підірвано автомобіль, на якому він пересувався, однак в транспортному засобі постраждала інша особа.
Тим не менш, кара очкує колаборантів як на окупованій, так і на вільній території України.
Судовий розгляд справи проводився без обвинуваченого (спеціальне судове провадження) за участі захисника, якого було призначено державою.