На Хортиці відновили хрест «Борцям за волю України» та полили дубочки

На Хортиці відновили хрест «Борцям за волю України» та полили дубочки

У Запоріжжі 25 травня відбулася акція «Відроди Хортицю – відроди велич предків».

Організована «Національним корпусом» в рамках проекту «Пам’ять нації”, вона пройшла у декілька етапів. Вранці у «Хортицькому лабіринті» відбулося урочисте відкриття пам’ятного знаку «Борцям за волю України», після чого близько трьохсот запоріжців, криворіжців, мешканців інших міст влаштували масовий полив дубів, що були висаджені торік у рамках українсько-литовського проекту.

Нагадаємо, що у 2018 році на Хортиці було  висаджено 2100 європейських дубів, подарованих Литвою. Таким чином ветерани, громадські активісти та волонтери обох держав відзначили 100-річчя національних змагань проти імперій. Тоді ж був встановлений хрест на честь загиблих за свободу воїнів.

На жаль, якісь мерзотники невдовзі розбили хрест на друзки. “Ці негідники не бачили нічого святого ні в хресті, ні в пам’яті, ні в історії. Але небайдужі люди зібрали кошти та відновили  пам’ятник. Сьогодні ми його відкриваємо”, – розказав керівник проекту «Пам’ять нації”, історик Олександр Алфьоров.

Меморіал складається з гранітного хреста з викарбуваними словами «Борцям за волю України» та гранітної брили з табличкою, на якій двома мовами написано: “Століттями ми виборювали свободу жертовною відданістю справі”.

Священики ПЦУ та УГКЦ провели екуменічну панахиду за загиблими воїнами

Після урочистостей присутні полили дубочки, висаджені торік. Як розповів «МИГу» керівник Запорізької обласної організації ПП «Національний корпус» Максим Зайченко, минулого  літа силами активістів, вихованців федерації «Спас» та інших небайдужих людей  деревця поливали  раз на два тижня, а в спеку – двічі на тиждень. Завдяки цьому прийнялося близько 70 відсотків саджанців.

Цього року цю роботу планується продовжити. Національний корпус має власні ємності для води, які зберігаються у НЗ «Хортиця». Під час організованого поливу [запрошення взяти у ньому участь Максим Зайченко оприлюднюватиме на своїй сторінці у Фейсбуці та у ЗМІ] , заповідник надаватиме воду, якщо його потужностей не вистачатиме, активісти  орендуватимуть у міста поливальну машину.

По обіді акція «Відроди Хортицю – відроди велич предків» перемістилася на майдан Фестивальний, де працювала дитяча зона, польова кухня та ярмарок народних майстрів. Увечері гості заходу мали нагоду насолодитися концертом за участі «Banderstadt», «Колір ночі» та хедлайнеру «Тінь сонця».

Ганна Чуприна, фото автора та Національного корпусу

МИГ: Щоб напоїти більш ніж півтори тисячі дубочків, знадобиться чималенько людей. Тож слідкуйте за об’явами!

(Visited 64 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *