Є в Україні унікальне місце за енергетичною та історичною потугою. Місце сили. Переплетіння доленосних історичних подій, культур. Трахтемирівські гори.
Навпроти Трахтемирова історичний Переяслав. А між ними Дніпро і єдиний брід в цій частині, переплетений мілинами і островами. Цим бродом рухалися культури і війська, тут єдине місце де Трипілля переходила на Лівий берег, рухалися русичі і козаки, цим бродом Сагайдачний крайній раз вів війська на Москву.
А потім москва затопила нашу історичну та археологічну культуру Канівським водосховищем. Пішла під воду наша історична Атлантида, але не зникла.
Десь, ймовірно під водою, заховані руїни давнього козацького монастиря і тисячі безцінних історичних артефактів. Потім місця, що не затопили, узяв і вкрав Бакай і на козацькому цвинтарі збудував свій маєток.
Нині ж ділки, що вигулькнули з початком російського наступу у 2022 році вирішили до кінця добити безцінну історичну спадщину – вибиваючи дозвіл на видобуток піску саме тут, саме в цьому місці.
Зрештою роблячи те саме, що робить наш відвічний ворог – «розриває могили», шукає в чому захована наша історична сила, як чорт намагається якщо не знайти, то знищити «дідами вкрадене добро»… – пише блогер https://t.me/yuriy_syrotyuk
“Наразі процедура громадського обговорення завершилася, відповідні зауваження надіслані. Тепер справа за Міністерством довкілля, яке за законом «Про оцінку впливу на довкілля» (ОВД) має винести рішення – видати або відмовити у видачі висновку з оцінки впливу на довкілля. Якщо ж висновок буде виданий, то в ньому може бути надані рекомендації із корекції планованої діяльності для зменшення впливу на довкілля, або навіть визнана недопустимість провадження планованої діяльності. Словом, чекаємо, рішення Міндовкілля має прийняти та оприлюднити десь близько до середини січня”, – коментує перебіг подій Дмитро Іванов, старший науковий співробітник ДІКЗ «Трахтемирів», trakhtemyriv.org.ua
За матеріалами відкритих Інтернет-джерел