Львовские ученые выиграли грант на разработку вакцины против коронавируса

Львовские ученые выиграли грант на разработку вакцины против коронавируса
Львівські науковці виграли ґрант на розробку вакцини проти коронавірусу
На розробку вакцини від SARS-CoV-2 виділять 10 млн грн, а ще понад 5 млн грн – на розробку нового антибіотика (zaxid.net/news)

«У світі вже кілька країн працюють над створенням вакцини від Covid-19. Існує так званий феномен антитілозалежного посилення інфекції, що полягає в посиленні інфекційного процесу у присутності антитіл, специфічних до білка «корони» SARS-CoV-2. Ми врахували цей досвід у своїй роботі і для отримання антитіл маємо намір використовувати різні частини білка «корони» для уникнення зазначеного феномену. Напрацьовувати фрагменти вірусних білків будемо на дріжджах, адже це швидше і дешевше, ніж на тваринних клітинах», – зазначив доктор біологічних наук Андрій Сибірний (zaxid.net/news).

Об этом сообщил председатель Львовской ОГА Максим Козицкий в  Фейсбуке.

Дізнався чудову новину! 🔥

Львівські науковці виграли грант на розробку вакцини проти коронавірусу. А ще – на створення антибіотика нового покоління!️

Розмовляв щойно з директором Інституту біології клітини НАН України, професором Андрієм Сибірним та його заступником, доктором біологічних наук Дмитруком Костянтином.

Науковці подали свої проєкти на конкурс Національного фонду досліджень України. А вчора дізналися про перемогу.

Костянтин Дмитрук отримає 5,1 мільйона гривень на розробку нового антибіотика. Це надзвичайно важлива річ.

При перших симптомах коронавірусної інфекції лікарі призначають 2-3 типи антибактеріальних препаратів, аби зупинити вторинні супутні бактерійні інфекції. Бо ж саме вони часто спричинюють летальні випадки. Масштабне та нераціональне їх застосування призводить до поширення інфекційних збудників, стійких до антибіотиків. Проблема стійкості мікроорганізмів до таких препаратів набуває світового масштабу.

Антибіотик, який розробляє Костянтин, може врятувати багато життів!

На розробку вакцини проти SARS-CoV-2 Андрій Сибірний отримає 10 мільйонів гривень. Сподівається, вже за пів року отримати з колегами дріжджові продуценти вірусних білків. А тоді їх випробовуватимуть на тваринах.

Є багато нюансів у цій справі. Наприклад, законодавство України забороняє ввозити з-за кордону трансгенні тварини, а тільки на таких можна тестувати вакцину. Мабуть, науковці виконають цю частину роботи у співпраці з європейськими колегами.

❗️Та головне, що процес пішов. Вперше за 29 років українські науковці виграли гранти світового рівня в Україні! Побачили, що вони потрібні державі!

❤️ Дякую працівникам Інституту, усім науковцям Львівщини за потужні наукові розробки. За те, що працюєте і живете в Україні попри привабливі перспективи за кордоном.

 

www.facebook.com/maks.kozytskyy/posts/3243619009008084

 

Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *