Китай схвалив будівництво найбільшої в світі гідроелектростанції, яка може вплинути на мільйони людей нижче за течією в Індії та Бангладеш, повідомляє Reuters у четвер, 26 грудня.
Видання пише, що Китай почав амбітний проект на східній околиці Тибетського плато. Дамба, яка буде розташована в нижній течії річки Ярлунг Цангпо, здатна виробляти 300 мільярдів кіловат-годин електроенергії щорічно, що більш ніж втричі перевищить проектну потужність найбільшої в світі греблі, греблі «Три ущелини», яка становить 88,2 мільярда кВт-год. в центральному Китаї.
“Делянка Ярлунг Цангпо падає на вражаючі 2000 метрів на короткому проміжку в 50 кілометрів, пропонуючи величезний гідроенергетичний потенціал, а також унікальні інженерні проблеми. Очікується, що вартість будівництва дамби, включаючи витрати на техніку, затьмарить дамбу «Три ущелини», яка коштувала 254,2 мільярда юанів (34,83 мільярда доларів США), що в чотири рази більше ніж початкова оцінка в 57 мільярдів юанів”, – йдеться у звіті.
Китайські офіційні особи кажуть, що гідроенергетичні проекти в Тибеті не матимуть великого впливу на навколишнє середовище або водопостачання вниз за течією, але вони містять більше третини гідроенергетичного потенціалу Китаю. Індія та Бангладеш висловили занепокоєння Китаю щодо будівництва, оскільки воно потенційно може змінити місцеву екологію, а також потік і течію річки вниз за течією.
Гребля «Три ущелини»
Наразі невідомо, як новий тибетський проєкт вплине на місцеву екосистему. В Індії та Бангладеш кажуть, що гребля потенційно змінить не тільки місцеву екологію, але й річку нижче за течією.