Китайські інвестори "Мотор Січі" повідомили Україні про передання спору до міжнародного арбітражу

Китайські інвестори "Мотор Січі" повідомили Україні про передання спору до міжнародного арбітражу

Мета – стягнення з держави Україна збитку, який вони оцінюють у 3,5 млрд доларів. Про це йдеться в релізі на сайті української групи DCH Олександра Ярославського, яка є партнером цих інвесторів із розвитку українського авіабудування.

“5 грудня 2020 року китайські інвестори ПАТ “Мотор Cіч” направили українському уряду звернення до міжнародного арбітражу проти держави Україна, відповідно до угоди між урядом України та урядом КНР про заохочення і взаємний захист інвестицій”, – зазначається в документі.

Раніше DCH уточнювала, що інтереси китайських інвесторів представлятимуть міжнародні юридичні компанії WilmerHale, DLA Piper і Bird&Bird. Радником з питань українського права в міжнародному арбітражі буде компанія Arzinger.

DCH нагадала, що 4 вересня цього року китайські інвестори направили Мін’юсту України повідомлення про інвестиційний спір (Notice of Investment Dispute). Вони стверджують, що українська влада експропріювала їхні інвестиції, а також порушила інші їхні права, передбачені міжурядовою угодою про заохочення і взаємний захист інвестицій між Україною і Китаєм від жовтня 1992 року.

Як повідомлялося, дочірня компанія Skyrizon китайської Beijing Xinwei Technology Group і DCH українського бізнесмена Олександра Ярославського наприкінці жовтня подали оновлену спільну заявку до АМКУ на купівлю “Мотор Січі”, що стала вже третьою з серпня цього року.

 

(Visited 13 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *