"КерамДиво": зустрічі з Європою у Малій Білозерці

"КерамДиво": зустрічі з Європою у Малій Білозерці

Наш поступ до Євросоюзу, напевне, набирає сил не тільки через Верховну Раду, що наближає законодавство до європейського, чи зусилля Кабміну. Україну почали поважати й цінувати через уже наявні острівці європейськості, які вибудовують на місцях віддані своїй справі професіонали, креативні фахівці, що творять культуру в широкому сенсі і впроваджують європейські цінності у своїй домівці, селі, освітньому закладі…

“Єдність у творчості заради миру”

Днями на базі КЗ «Малобілозерська спеціалізована естетична школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Дивосвіт» ЗОР завершився II Міжнародний фестиваль обдарованої молоді «КерамДиво-2019». У ньому взяли участь 59 юних керамістів та майбутніх майстрів образотворчого мистецтва [вихованці загальноосвітніх та вищих закладів освіти, шкіл-інтернатів, позашкільних установ] з 12 регіонів України, а також дев’ятеро гостей з ліцею «Сен-Март-Шавань», який розташовується у  французькій столиці коміксів місті Ангулем.

П’ять днів діти працювали у гімназійній майстерні, набиралися досвіду від старших наставників, відвідали національні заповідники «Хортиця», «Кам’яна могила», влаштовували різноманітні розваги і трошки поплескалися в Азовському морі.

Майстер-клас дає знаний гончар Олександр Вільчинський

Гасло фестивалю «Єдність у творчості заради миру» зібрало представників усіх куточків України: від старих друзів з Ужгороду, Ковеля, Черкас, Дніпра, Опішні, до «новачків» з Умані, Луцьку та Веселівської ОТГ Запорізької області.

 

Керівниця луцької делегації Наталія Пилипчук з ученицею Сонею Потьомкіною, яка успішно спробувала себе в кераміці

Як розказала «МИГу» викладачка скульптури Луцької художньої школи Наталія Пилипчук, про «КерамДиво» лучани дізналися у колег з ближнього Ковелю. І коли отримали запрошення, не коливалися ні хвилини: “Ми підсвідомо відчули, що тут можемо отримати нові знання, – каже Наталія Данилівна. – І не помилилися! Діти тут же рвонули до майстерні, а я придивлялася до технологій. Луцька міська рада подарувала нашій школі піч, ми сподіваємося нею «оволодіти» і, можливо, відкрити нове відділення.

Мистецтво нас об’єднує. Схід і Захід справді разом. І у випробовуваннях також. На Волині лікуються хлопці, що отримали поранення в АТО. Коли ми сюди їхали, побачили блок-пост, і це боляче шарпонуло – війна близько, у 200 кілометрах. А на фестивалі така гарна творча й дружня атмосфера, що хочеться думати про мир, який колись здобуде Україна”.

«Випадковість», що базується на роках праці

З лучанами зрозуміло. А як потрапили на «КерамДиво» французи?

Директорка «Дивосвіту», заслужений вчитель України Яніна Овсієнко каже, що це трапилося випадково. Проте ця «випадковість» базувалася на авторитеті, який напрацював «Дивосвіт» за 26 років.

Позаторік велика французька делегація педагогів гостювала у Запорізькому класичному ліцеї. Його директора Олена Баньковська запропонувала гостям візит до Малої Білозерки. «Дивосвіт» так вразив директорку ліцею «Сен-Март-Шавань» мадам Веронік Деспор, що вона запросила українців до Ангулему. Минулого року шість вчителів «Дивосвіту» познайомилися з потужним французьким освітнім комплексом, де навчаються 1700 дітей і молоді. “Було дуже приємно, що нас зустрічали з українським прапором, і поставилися дуже щиро і гостинно”, – згадує Яніна Миколаївна.

Хіба могла гостинність залишитися без відповіді?:) Так гостями «КерамДива-2019» стали четверо викладачів та п’ятеро учнів ліцею «Сен-Март-Шавань».

Французька делегація зі скульптором Олександром Жолудєм (крайній зліва)

“У мене дуже теплі й позитивні враження від України і Малої Білозерки, зокрема, –  мовить директорка ліцею «Сен-Март-Шавань» мадам Веронік Деспор.Я дуже люблю українську культуру, мені до душі ваше братерство. Які тут люди – не розкажеш словами… Величезне враження справила Хортиця, місто Запоріжжя і музей ретромашин.

У нашому коледжі є спеціальність «комікси», і ми цікаві до усього нового. Цей фестиваль надав можливість познайомитися з формами мистецтва, які не дуже відомі у Франції. Наші учні намагалися створити щось із глини, а сьогодні їх вразив майстер-клас з писанки”.

Дві директорки: Веронік Деспор та Яніна Овсієнко

Юних же українців та їхніх наставників вразив майстер-клас зі створення коміксів, який дали французькі друзі. Взаємна приязнь була закріплена Угодою про співпрацю між двома навчальними закладами. А група учнів та педагогів з «Дивосвіту» отримала запрошення на Всесвітній фестиваль коміксів, який відбудеться у лютому 2020 року в Ангулемі.

На фестивалі діти не тільки розважалися, а й напружено працювали.

 

“Ви на початку дороги, яку обрали – створювати національні цінності, – сказав на врученні нагород голова Національної спілки майстрів народного мистецтва України Євген Шевченко. – Ми лише спробували підказати, яким шляхом має розвиватися ваша діяльність. Ви ж усі переможці!”

Переможці Міжнародного фестивалю

обдарованої молоді «КерамДиво-2019»

Кераміка

Середня вікова група

І місце – Валерія Андрощук Валерія [Черкаси]

ІІ місце – Марія Зінченко [Опішня]

ІІІ місце Ангеліна Матеєнко [Умань]

Приз глядацьких симпатій – Сергій Тінін [Мала Білозерка]

Старша вікова група

І місце – Іван Чимбарьов [Мала Білозерка]

ІІ місце – Анастасія Саєнко [Миколаїв]

ІІІ місце – Ульяна Тернинко  [Ужгород]

Образотворче мистецтво

Середня вікова група

І місце – Софія Мороз [Ковель]

ІІ місце – Катерина Дахненко  [Черкаси]

ІІІ місце – Олена Супрунюк [Луцьк]

Старша вікова група

ГРАН-ПРІ – Катерина Конащук [Ковель]

І місце – Анна Чирук [Ковель]

ІІ місце – Наталія Штибель  [Ужгород]

ІІІ місце – Марта Ариванюк [Луцьк]

Комікси

Mornaud François-Henri  (Франсуа-Анрі Морно)

Rougier Pauline (Полін Ружьє)

Bayoux Gabin  (Габен Баю)

Geay Camille (Камій Жей)

Хай живе Диво-Білозерка:)

Приємно відзначити, що II Міжнародний фестиваль «КерамДиво» був підтриманий владою. “Хоч депутат – не банкомат, ми підтримуємо достойних, – висловилася депутатка Запорізької облради Тетяна Ковиліна. – «Дивосвіт» у мистецькому арсеналі Запорізької області займає перше місце”. А заступник директора Департаменту освіти й науки ЗОДА Віктор Захарчук, побажавши учасникам успіхів,  висловив пропозицію: “Мабуть, вже час перейменувати Малу Білозерку у Диво-Білозерку на честь чільного навчального закладу”.

Що додати? Лише те, що вже післязавтра, 15 червня у Малій Білозерці стартує XIII Міжнародний фестиваль керамічного мистецтва «Дивосвіт», на який очікується прибуття наших давніх друзів із Польщі, а також представників Індії та Чехії:)

Ганна Чуприна, фото автора

довідка

Малобілозерська спеціалізована естетична школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Дивосвіт» Запорізької обласної ради – восьмиразовий золотий призер Міжнародних виставок «Інноватика в освіті України» та «Сучасні навчальні заклади», двічі бронзовий призер Міжнародної виставки «Сучасна освіта в Україні», неодноразовий володар звання «Лідер сучасної освіти», лауреат Всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України», Асоційована школа ЮНЕСКО, Авторська школа художньої кераміки Яніни Овсієнко.

(Visited 157 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *